Innredning av 2. etg. Sp.mål til eventuelle fagkyndige.

Vidar Øierås

Hi-Fi freak
Ble medlem
19.01.2003
Innlegg
3.202
Antall liker
342
Jeg skal innrede 2. etg. i et helt nytt hus. Huset ble ferdigstilt uten innredet 2. etg, så derfor er det plastduk i etasjeskillet, og blåse-isolasjon oppå der igjen.
Kan jeg la plastduken i etasjeskillet bli liggende siden det blir innetemperatur i begge etasjer? Eller må plastduken fjernes uansett før jeg legger gulvet?

Vidar
 

Griffenfeldt

Hi-Fi freak
Ble medlem
31.12.2008
Innlegg
8.023
Antall liker
4.188
Sted
I en blokk
Torget vurderinger
17
ligger fuktsperren under isolasjonen ned mot taket i etg under eller ligger den over isolasjonen mot taket i 2 etg?
 

room

Hi-Fi freak
Ble medlem
01.05.2008
Innlegg
2.608
Antall liker
390
Sted
Kulturhovedstaden
Torget vurderinger
0
Det skal ikke være plast i etasjeskillet, men på kneveggene og himlingen. Husk å tape plastskjøter hvor du ikke har klem med trelekte.
 

OMF

Æresmedlem
Ble medlem
26.02.2002
Innlegg
16.692
Antall liker
9.965
Sted
Bergen
Torget vurderinger
14
Hei!

Det høres ut som om det er mye arbeid å fjerne denne plastduken. Jeg kan vel ikke helt skjønne at den skal gjøre noen skade. Derimot er det viktige at du "tørker" ut blåseisolasjonene før du lukker gulvet i annen etasje!

Mvh
OMF
 
Topp Bunn