For nye HFSere - skatter fra arkivet

H

Hardingfele

Gjest
Det står mye godt, interessant, frustrerende, engasjerende og morsomt i gamle tråder. Men de er gamle og glemt. I denne tråden kan vi hente frem gulltråder fra arkivet.

Jeg åpner med to, den fantastiske historien om Joyce Hatto, som er relevant til hvor godt man husker lyd og musikk. En forholdsvis kort, men veldig fin tråd.
http://www.hifisentralen.no/forumet/hi-fi-generelt/21581-joyce-hatto-og-high-end-hifi.html

Og dengang VG gjennomførte blindtest, og den billigste kabelen ble foretrukket. Forklaringen som ble gitt av selger var at de som lyttet foretrakk forvrengningene den billige kabelen skapte, mens den dyrere kabelen fjernet disse fordi den er transparent. I ettertid har vi jo funnet ut at Transparents kabler ikke er transparente, men det er en annen sak. 52 sider heftig kabelkrig med stadige rapporter fra skyttergravene fulgte. Mye Over the Top!

http://www.hifisentralen.no/forumet/kabelhja-rnet/59394-blindtest-av-kabler-i-vg.html
 
Sist redigert av en moderator:

Barbaresco

Hi-Fi freak
Ble medlem
23.03.2006
Innlegg
3.023
Antall liker
715
Torget vurderinger
1
Slemt å rippe opp i slikt (bokstavelig talt rippet), høremafiaen kommer nok og tar deg:)
 

Valentino

Lustig im Tempo und keck im Ausdruck
Ble medlem
23.04.2008
Innlegg
32.625
Antall liker
30.430
Sted
Ottestad
Torget vurderinger
1
Klassiker:
Fanden døtte, og takke gudene for at dere har fått strøm i åkeren! Om skjebnen bare var så god med oss at theStig kjørte en liten tråd om
PU-innstilling via PC/Mac for oss ignorante. Jeg har tidligere hatt planer, men evner så lite!

O' Athene, Zevs blåøyde elskling, vinylens gudinne; vis deg for theStig, og gi ham det oppdrag som bringer glede til riggeierne, de rådløse parameterfortvilere, slik at musikken forvrengningsfritt kan kjærtegne deres følsomme ører.

Du vet hva du har å gjøre, Valentino! Det er malt i de foldede hender.
 
Topp Bunn