
Tenkte bare at jeg kort skulle presentere noen bilder av siste byggeprosjekt. Dette er første komponent jeg har bygget helt fra grunnen etter tegninger. Konstruksjonen er blitt til etter flere års utvikling og forbedringer av strømforsyning, linjedel og RIAA. Sånn sett så er dette siste versjon av alle deler i samme kabinett. Konstruksjonen er av Consen. Og han har vært min veileder og kvalitetskontrollør under hele prosessen. RIAA-delen er ikke testet. Men linjedelen er testet og virker så langt.
Uten lokk.

Kassen er fra Modushop. Trafo og likeretting i egen kasse.
Front.

Fronten er laget på jobb med skiltmaskin. Laser på baksiden av plate. Og så lagt gullmaling i. Gjør at en får dybdefølelse på bokstavene.
RIAA

Innebygget RIAA som ikke er operativ ennå. Kortet må sjekkes, få op.amper og kobles til brytere som regulerer gain og impedanse.
Lokket på

Slik blir det i første omgang.
Sist redigert av en moderator: