Hvis en leser saken, så har denne karen selv mye av skylden for at saken hans ikke er løst.
Han "følte" at saken var sånn at han ikke kunne ta kontakt med kundeservice, men krevde direkte kontakt, men isteden så driver han og sender masse brev til (antakeligvis) Apple sin forretningsadresse?!?
Han har tydeligvis ikke skjønt dette med prosedyrer, for han vil heller ikke gå via forbrukertvistutvalget?
I de sakene der jeg har hatt reklamasjon på fysiske Appleprodukter har saken vært veldig enkel.
1. Ring eller mail kundestøtte. Adresse og telefonnummer finner man på Apple sine sider.
2. Når kundestøtte finner at dette er maskinvareproblemer, får du et RMA-nummer. I tillegg sendes emballasje til deg.
3. Du får emballasjen på døra og et telefonnummer å ringe når du har pakka ned maskina.
4. Maskina hentes, repareres og returneres
5. Maskina leveres på døra.
Normal tid på dette er rundt en uke.
Det sagt, så har Apple sine svin på skogen. Fukt og mobiltelefoner er en gjenganger, over alt. Likeledes er mobilbatteriene i iPhone lite servicevennlige.
Softwareproblemer kan ta sin tid å få fikset. Akkurat nå sliter de med et problem med WiFi på OS X Yosemite, der det er varierende symptomer, og dårlig funksjonalitet - men kun for enkelte brukere. Dette problemet ser ut til å være relatert til nye funksjoner i Yosemite (Air Drop og Handoff), men Apple sliter tydeligvis med å reprodusere feilen og å finne den reelle årsaken.
Apple er slettest ikke perfekt (se f.eks lenke nr 2 som ble posta), men det er forskjell på legitim kritikk og "bashing". Jeg mener at fyren i artikkelen har ikke legitim kritikk, siden han driter langt i å gjøre ting "tjenestevei"... "Feil på maskina = kontak kundeservice" kan da ikke være så vanskelig å forstå?
Johan-Kr