Just presis. Jeg har jo beklaget at det var en feil av kongen å ikke ha et møte med regjeringen, hvor alvoret rundt krompen og krompa var tema. Det beklager jeg selvsagt sterkt.Lars Erik er sikkert inspirert av Mette Marit, Kjerkholt og co her.
Just presis. Jeg har jo beklaget at det var en feil av kongen å ikke ha et møte med regjeringen, hvor alvoret rundt krompen og krompa var tema. Det beklager jeg selvsagt sterkt.Lars Erik er sikkert inspirert av Mette Marit, Kjerkholt og co her.
veldig bra, sier mye uten å si noe. Innrømmer ingenting og skylder på andreJeg går i oppgåtte krompe - og politiker spor. Siden min autoritetstro fortsatt er påtrengende stor. Så jeg beklager, nok en gang, min for store tiltro til disse autoriteter.
Her er hva det "hemmelige" møtet handlet om . Da kan konspirakameratene kanskje legge denne ballen død, eller sannsynligvis ikke.....du har rett, selve møte var ikke hemmelig, men innholdet var det. Og spesielt hvis det dreier seg om sikkerhetsmessige forhold vil jeg gjerne vite det. Jeg regner med det angår dette landet og dermed også meg. Jeg vil gjerne ha varsel før russerne står på døra mi slik at jeg er forberedt.
i et demokrati skal man ha 100% åpenhet, tåler det ikke dagslys så hører det ikke hjemme her. Så enkelt er det egentlig, man er generelt flinke i norge med offentlige arkiver man kan få innsyn i. Men så har man disse graderingene da, og det hjelper det lite.
I prinsippet ha vi ha en skyggeregjering som jobber bak vår rygg gjennom graderinger
For alt vi vet så avtalte man i møtet i går at nordmenn skulle utslettes, det er like sannsynlig som at de diskuterte hvilken bugg som smaker best. Fordi det er gradert så vet man ikke og dermed må man spekulere. Endringer er bra, usikkerhet er gift. Og når man går bak ryggen til folket sitt så skaper det usikkerhet.
Jeg trodde vi var en stor familie her i dette landet jeg, men vi har et øverste topplag som menger seg med pedofile og har immunitet, hemmelige møter og diplomatpass.
For et vakkert demokrati
Hun beskriver seg selv som manipulert, som en som ikke forsto. Alt dette kan være sant. Men det erstatter ikke behovet for klare svar. For som så mange har påpekt i timene etter at NRK publiserte intervjuet: Flere av de mest sentrale spørsmålene står fortsatt ubesvart. De viktigste handler om: Hva visste hun – og når visste hun det?Kronprinsessen er ikke noe offer målt mot Epsteins ofre. Hun er ikke engang i nærheten. Da kan hun ikke kommunisere som et.
Det er helt utrolig dersom noen tror at et gradert hastemøte med regjeringen på slottet har noe med Mette-Marit å gjøre. Diskuterte dette i heimen for et par dager siden, alle avisene hadde saker om at de hadde hørt noe om at det ikke hadde noe med Mette-Marit å gjøre. Selvsagt hadde det ikke noe med det å gjøre.Her er hva det "hemmelige" møtet handlet om . Da kan konspirakameratene kanskje legge denne ballen død, eller sannsynligvis ikke.....
www.instagram.com
Du kan jo selv lese deg opp på hva han uttalte om dette under rettssaken. Enten løy han, eller så har ikke det vært så ille.Gutten er vanskjøttet og han har jo ikke hatt hverken mor eller far.
Du får det til å høres få forhåndsdømt ut.Da var det avgjort, han må jo bare være glad for at noen passer på han. Hadde han gått hjemme med fotlenke så hadde han garantert gått på en ny smell mens han ventet på dommen.
Han klarte jo å bryte forbudet med kontakt selv mens han satt inne i varetekt.Du får det til å høres få forhåndsdømt ut.![]()
Ok. Jeg bare refererer til han selv, som @Hønndjevelen skriver så har han rotet det enda mer til for seg selv underveis og fått mer enn èn tilleggstiltale mot seg etter den opprinnelige tiltalen. Fyren er en gjøk.Du får det til å høres få forhåndsdømt ut.![]()
Nå har han tross alt tilstått såpass mange forhold at blir sittende lenge inne selv om han blir frikjent på alt han ikke har tilstått.Du får det til å høres få forhåndsdømt ut.![]()
Ja, litt trist å tenke på at han en gang skal ut, og så blir det, hvis han er som beskrevet, rett på et eller annet kjør, ny dom og inn igjen.Nå har han tross alt tilstått såpass mange forhold at blir sittende lenge inne selv om han blir frikjent på alt han ikke har tilstått.
Muligheten til å endre seg gjelder med andre ord ikke akkurat ham? Det finnes utallige tilfeller av mennesker som har tatt seg selv i nakken, og endret levesett.Ja, litt trist å tenke på at han en gang skal ut, og så blir det, hvis han er som beskrevet, rett på et eller annet kjør, ny dom og inn igjen.
Og slik går livet til han enten blir tatt av dage eller dør en mer eller mindre naturlig død.
Er du nå sikker på at glasskulen din er kalibrert skikkelig. Gni på den en gang til ? Forsøk også med teblader eller kaffegruten i koppen og se hva som fortelles. Kaste fugleknokler (helst kråke) opp i luften og se på mønsteret på bakken.Ja, litt trist å tenke på at han en gang skal ut, og så blir det, hvis han er som beskrevet, rett på et eller annet kjør, ny dom og inn igjen.
Og slik går livet til han enten blir tatt av dage eller dør en mer eller mindre naturlig død.
Her synes jeg Lagmannsretten har gjort en god vurdering; de har satt ofrenes rett til trygghet foran utøvers behov for å være i nærheten av hjemmet i en vanskelig situasjon. Realiteten er tross alt at MH selv har valgt handlinger som har satt ham i den situasjonen han nå befinner seg i, så selv om man kan ha sympati med ønsket om å være i nærheten av hjemmet, er han en voksen mann som må leve med konsekvensene av sine egne handlinger. Det er uansett ingen som har kastet nøkkelen, han får garantert human behandling, dersom situasjonen skulle tilspisse seg på Skaugum.Lagmannsretten lar seg ikke påvirke av følelser..
![]()
Løslates ikke: «Åpenbar risiko»
Marius Borg Høiby bør løslates fra varetekt, mente Oslo tingrett. Lagmannsretten er uenig. - Skuffet, sier Høibys advokat.www.dagbladet.no
Jeg har jobbet med folk som sonet med fotlenke.Her synes jeg Lagmannsretten har gjort en god vurdering; de har satt ofrenes rett til trygghet foran utøvers behov for å være i nærheten av hjemmet i en vanskelig situasjon. Realiteten er tross alt at MH selv har valgt handlinger som har satt ham i den situasjonen han nå befinner seg i, så selv om man kan ha sympati med ønsket om å være i nærheten av hjemmet, er han en voksen mann som må leve med konsekvensene av sine egne handlinger. Det er uansett ingen som har kastet nøkkelen, han får garantert human behandling, dersom situasjonen skulle tilspisse seg på Skaugum.
Det begås feil, man kan aldri være sikker på noe som helst, egentlig. For selv om nesten alle flyturer går innmari bra, er det ulykkene det skrives om, ikke sant. Så jeg vil fortsatt tro at han får human behandling. Gitt hans situasjon og posisjon er antakelig sannsynligheten enda større for human behandling når det gjelder akkurat ham, enn for de fleste andre.Jeg har jobbet med folk som sonet med fotlenke.
Det ble ganske så rigorøst håndtert.
Ikke så åpent og lett som man ellers kan få inntrykk av.
Hadde en nabo som hadde en usonet dom på 8 måneder tror jeg det var, ikke vold. Straks før 10 år var gått ble han lagt i jern på jobben og hentet ut av 4 politifolk og kjørt rett til Ullersmo.
Kriminalomsorgen (eller hvem som styrer slikt) hadde «glemt» å kalle inn til soning.
Da hadde mannen vært snill gutt i nærmere 12 år, kona hans hadde gitt beskjed om at grensa var parkeringsbot….
Så jeg er ikke så sikker på at man skal stole på så veldig human behandling.
Han gikk vel for løslatelse eventuelt fotlenke...PS: Jeg tolker at det har vært begjært avbrudd fra varetekt, mer enn å sone varetekten med fotlenke, ettersom begrepet "løslatelse" benyttes hos alle pressens organer. Og gitt at dette er bakgrunnen, mener jeg Lagmannsretten har valgt rett. Dersom det var snakk om å gå over til soning med fotlenke, er jeg ikke like sikker på at det var rett valg, så jeg tar et visst forbehold her.
Ikke uenig.Det begås feil, man kan aldri være sikker på noe som helst, egentlig. For selv om nesten alle flyturer går innmari bra, er det ulykkene det skrives om, ikke sant. Så jeg vil fortsatt tro at han får human behandling. Gitt hans situasjon og posisjon er antakelig sannsynligheten enda større for human behandling når det gjelder akkurat ham, enn for de fleste andre.
PS: Jeg tolker at det har vært begjært avbrudd fra varetekt, mer enn å sone varetekten med fotlenke, ettersom begrepet "løslatelse" benyttes hos alle pressens organer. Og gitt at dette er bakgrunnen, mener jeg Lagmannsretten har valgt rett. Dersom det var snakk om å gå over til soning med fotlenke, er jeg ikke like sikker på at det var rett valg, så jeg tar et visst forbehold her.
Jeg har et snev av den ubehagelige følelsen at han bokstavelig talt "taler for sin syke mor", da i den betydning at han kynisk utnytter hennes situasjon til egen vinning. Her håper jeg virkelig jeg tar feil, men det er i det minste en mulighet for at han bruker situasjonen for alt den er verdt.Det er jo også slik at MM fikk diagnosen sin i 2018, altså for 8 år siden, og hun har blitt gradvis dårligere siden det, at det gikk den veien det har gått i det siste har ligget i kortene hele tiden. Det betyr at alt han er tiltalt for, og også innrømmet noe av, ble begått mens hun var syk og dårlig, dette visste han selvsagt men likevel gikk han på trynet. Så det er ikke så mye nytt i saken bortsett fra den kommende transplantasjonen. Dette i tillegg til det @Mar-a-Lago Club skriver over her.
Det var i hvertfall ikke lenge etter at nyheten om MM ble sluppet at meldingen om at han ville løslates kom. Uansett hvis han er «heldig» så har han fått en dom og begynt soningen når mora får seg nye lunger, det er lettere å komme seg ut fra soning enn fra varetekt. Han vil garantert få invilget en permisjonssøknad. Så får vi håpe for hans og familiens del at han bruker en eventuel permisjon fornuftig...Jeg har et snev av den ubehagelige følelsen at han bokstavelig talt "taler for sin syke mor", da i den betydning at han kynisk utnytter hennes situasjon til egen vinning. Her håper jeg virkelig jeg tar feil, men det er i det minste en mulighet for at han bruker situasjonen for alt den er verdt.
Og som sagt, tilspisser det seg på Skaugum, får han garantert lov til å ta turen innom mamma, selv om han ikke får reise alene... MH får lære seg realitetene bak ordtaket "som man reder, så ligger man" den harde veien.
Nå skal det vel sies at MH har gjort ganske mye selv for å fortsatt sitte i varetekt, ikke alt er systemet sin feil.Norge er en versting i forbindelse med bruk av varetekt:
Det handler ikke om MH MÅ ha det like ille som alle andre. Spørsmålet er om rettsstaten bør agere på denne måten.
Nei, MH har helt klart gjort sitt.Nå skal det vel sies at MH har gjort ganske mye selv for å fortsatt sitte i varetekt, ikke alt er systemet sin feil.
USA har jo det "glitrende" systemet at nesten uansett hva du er tiltalt for, så kan du, om du har tilgang til " a fistful of dollars", komme ut på kausjon.Nei, MH har helt klart gjort sitt.
Det betyr ikke man ikke bør se på hvordan systemet fungerer.
Dette er vi enige om, men det er en pinsipielt annen diskusjon.Norge er en versting i forbindelse med bruk av varetekt:
« Hovedforskjeller mellom Norge og andre landUtstrakt bruk av isolasjon og restriksjoner: Internasjonale eksperter påpeker at få – om noen – land bruker isolasjon og brev- og besøksforbud i så stor utstrekning som Norge under etterforskningen.Menneskerettighetskritikk: Norsk varetektspraksis har blitt kritisert gjentatte ganger av FNs torturkomité og Europarådets torturkomité (CPT). Kritikken rettes spesielt mot at varetektsfengslede ofte sitter isolert i påvente av at politiet skal fullføre sin etterforskning.Manglende absolutte frister: I motsetning til mange andre europeiske land der det finnes en streng tidsbegrensning for hvor lenge en siktet kan sitte i varetekt før det tas ut tiltale, har Norge ikke slike absolutte øvre grenser, så lenge vilkårene for fengsling vurderes fortløpende av domstolene.Utenlandske statsborgere: Norsk statistikk fra SSB viser at en stor andel av de som settes i varetekt (rundt halvparten av alle nyinnsettelser) er personer uten formelt opphold i Norge. Dette er et spesifikt trekk ved kriminalomsorgen i åpne, europeiske land, der formålet ofte er å hindre unndragelse av straffeforfølgning.Konsekvenser av praksisenInnsatte rapporterer at tiden i varetekt ofte oppleves som den tyngste perioden av soningen, hovedsakelig fordi de er isolert fra andre og ikke vet sikkert hvor lenge fengslingen vil vare.»
Dette er av langt større betydning enn MH.
Det handler ikke om MH MÅ ha det like ille som alle andre. Spørsmålet er om rettsstaten bør agere på denne måten.
Når du helgen før du skal opp i retten klarer å pådra deg nye saker mot "Frognerkvinnen" og mens du sitter i varetekt klarer å bryte besøksforbudet,Dette er vi enige om, men det er en pinsipielt annen diskusjon.
Når det gjelder varetekt i tilfeller der det er overhengende fare for gjentakelse eller påvirkning (for å si det forsiktig) av vitner, er dette et vanskelig tema...
