Egentlig ingen innvendinger på at veggen er for massiv. Det er full aksept for rack og alt utstyr, og ev nye høyttalere trenger ikke være små stativhøyttalere. Cheviot f.eks synes hun ikke er for stor, og hun liker utseende på JBL.
Ja, jeg tror å korte ned på USM kan være en idé, og skape mer luft som
@bjarnetv var inne på. Vi var også inne på å legge finér på JBL og male baffel blå da vi kjøpte dem.
Rack langs hele veggen med høyttalere foran er kult, men lar seg ikke gjøre i stuen her, da området mellom lytteposisjon og anlegg er hovedferdselsåre mellom kjøkken og resten av leilighet.
Jeg kunne forsøkt å begynne med å korte ned USM og se hvilken effekt det har, og hvem vet, kanskje det vil ha tilstrekkelig effekt?
Også føler jeg at jeg kanskje bør uttrykke meg litt tydeligere; det er ikke slik at min kone slår meg med sopelime og roper at høyttalere skal ut i tilfelle noen faktisk tenker det. Men hun synes de er for dominerende, noe som jeg har forståelse for. Det er tross alt store høyttalere!
Støvblåseren (som det ble linket til i en finn-annonse lengre oppe i tråden) lå også under juletreet noen måneder senere, så det er ikke helt natta altså

En god del humor fra hennes side, på min bekostning vel og merke, men jeg unner henne det! Vi hadde tross alt en avtale om å ikke handle på Temu.
Ellers er det også slik at det ikke nødvendigvis vil være en undergang å bytte ut JBL, så lenge alternativet også vekker tilsvarende følelser. Det er mye spennende der ute, og jeg kjenner jo også en dragning mot DIY, tilsvarende f.eks. høyttalerne til
@crosswind
Et annet alternativ, som jeg egentlig ikke har tenkt på før nå, er å snu anlegget til motsatt vegg. Den veggen er lengre.
Vis vedlegget 1184638