I dag hadde det vel blitt slått full alarm.Dagbladet, 5. mars 1953
Vis vedlegget 1184645
Det ligg ein sinnsro over korleis dette var takla den gongen som eg saknar i dag.
Jeg tviler ikke generelt på at det er dårlig kapitalavkastning i landbruket, men jeg nekter å tro at nevnte eksempel er korrekt. Hvilken bank sier at du kan låne disse 25 mill, men da må du også tjene 500 000 i en annen jobb? At banken skulle sette dette som et premiss for å innvilge et lån på 25 mill høres idiotisk ut. Jeg tror ikke banken ville gitt lån uansett dersom det var så små marginer om lånetager vil ha betalingsevne at en disponibel inntekt på 300 000 (ca 1% av lånesummen) er det som velter lasset. Det opplagte i et slikt eksempel er å ikke ta opp dette lånet dersom driften er så dårlig og heller jobbe mer i den jobben man allerede har som tydeligvis er svært mye mer innbringende.Du behøver ikke tvile. AI skummer Bondebladet og Nationen. Og det er mange slike tilfeller.
Det er en kjent, men tragisk problemstilling i norsk landbruk at bønder investerer millioner i nye
løsdriftsfjøs, for så å gi seg kort tid etterpå. Selv om mange lykkes med modernisering, fører en kombinasjon av høy gjeld, presset økonomi og uforutsette utfordringer til at enkelte må kaste inn håndkleet.
Her er hovedårsakene til at dette skjer:
- Ekstrem gjeld og lave marginer: Nye fjøs koster ofte mellom 10 og 20 millioner kroner. Selv med investeringstilskudd, sitter bonden igjen med høy gjeld. Hvis melkeprisen ikke øker nok, eller kvoten er for liten, blir de økonomiske marginene for små til å dekke renter og avdrag.
- Driftsutfordringer i løsdrift: Overgangen fra båsfjøs til løsdrift med melkerobot er stor. Det krever ny kompetanse, og økte tekniske problemer (maskinfeil) kan føre til store økonomiske tap på kort tid.
- Helse og arbeidsmengde: Det nye fjøset er ofte større, noe som kan bety mer ansvar og mer arbeid. Kombinasjonen av stress, høy gjeld og "ku-influencer"-forventninger kan føre til utbrenthet.
- Uforutsette kostnadsøkninger: Økte priser på kraftfôr, gjødsel og strøm, kombinert med høye renter, gjør at de opprinnelige driftsplanene ikke lenger går opp.
Selv om målet er å møte kravet om løsdrift innen 2034, viser situasjonen at investering alene ikke garanterer lønnsomhet.
Det hadde nok blitt vurdert om det var terror og derfor helt andre strafferammer.I dag hadde det vel blitt slått full alarm.
Strafferamme
Grovt tyveri (§ 322): Tyveri av sprengstoff vil falle inn under straffelovens bestemmelser om grovt tyveri, som har en strafferamme på fengsel inntil 6 år.
Alminnelig tyveri (§ 321): Hvis tyveriet av en eller annen grunn ikke anses som grovt, er strafferammen bøter eller fengsel inntil 2 år.
Det er faktisk noe som heter "DRIVEPLIKT"!Det går vel ann å ha gård uten å drifte den også. Forpakte bort jorda så har man litt inntekt
Jeg er ikke uenig i tallene du legger fram, men det blir ikke mye mye mat av slikt!I en normal låve kan man vinterlagre si 50biler til 6000kr pr vinter= 300k
Man setter opp et par brakker og leier ut på air bnb til turister som vil oppleve norsk natur
så lager man noen løyper i skogen og leier ut til klubber som vil kjøre offroad eller enduro
så selger man litt ved for 300k
Og har noen arrangementer på sommeren
Ikke noe problem å tjene en mill med gård, men sikkert ikke hvis man driver tradisjonelt med mat eller dyr
god butikk å drive med avl av hunder og hester også
Ja og den blir ivaretatt ved bortforpaktning.Det er faktisk noe som heter "DRIVEPLIKT"!
hvis du forpakter bort så holder man jo drift i gang.Det er faktisk noe som heter "DRIVEPLIKT"!
nei, men med bortfall av bønder så vil kanskje folk få opp øyna for at bonden trengs. Det er lett å handle grandis å tenke at vi ikke trenger bondenJeg er ikke uenig i tallene du legger fram, men det blir ikke mye mye mat av slikt!
Da lokker du jo bare en annen stakkar i den fella du forsøker å komme unna.Ja og den blir ivaretatt ved bortforpaktning.
Den fella gjelder IKKE for storbonden som har det meste av maskinpark selv og som forpakter flere store arealer for å få nok volum for å levere til grossist.Da lokker du jo bare en annen stakkar i den fella du forsøker å komme unna.
Ap mer markedsorientert enn Høyre, det er sannelig like før det snør oppover.
hva hvis det er systemet og ikke enkelt personer? Ingen har reagert eller ryddet opp på over 20år, hvorfor skal det bli bedre nå?Man stopper selvfølgelig ikke å hjelpe mennesker i nød andre plasser i verden fordi vi har kjeltringer i systemet, vi må ordne opp i dette uavhengig av hjelpen. Billig argument for å stoppe noe man er motstander av i utgangspunktet.
Tror ikke du er helt mr. current affairs der. SAS er tatt av børs nå og de største eierene er Castlelake (amerikansk private equity-firma), Air France - KLM, den danske stat og Lind Invest (som jeg tror er basically en dansk fyr/familie). Resternde aksjonærer eier 13% i følge Copilot. Svenske stat er ute av bildet trur eg.@ BeetleB.
Mange bistandledere et al som innehar "SAS diamond" kort. I og med en stor del av SAS aksjene eies i Sverige er det vel ikke urimelig om vi ser dette
som et "U-lands" bidrag til Sverige?
Frp, spesielt, er veldig for å støtte flyktninger i nærområdene.Norsk bistand er en ganske stor sysselsettingssektor. Det er mange i Norge som lever av å jobbe med bistand. Skulle man "rydde opp i sløsingen" er det nok en god del personer som må finne annet arbeid.. UD, Norad og relaterte ting, de store organisasjonene som Flyktninghjelpen, Kirkens Nødhjelp, Norsk Folkehjelp og Røde Kors sysselsetter tusener av mennesker, så med tanke på antall arbeidsplasser fungerer norsk bistand utmerket.
Eg fekk litt dei same assosiasjonane då eg såg diskusjonen her i dag.Minner meg litt om hva som skjedde i usa for rundt et år siden, men da var det verdens verste ting å stoppe bistand mens man ryddet opp.
Hvis utstrakt bruk av GAFFA teip ikke har fiksa problemet, må man bruke mer Gaffa, det er allmennkunnskap.Viktig og riktig å konkurranseutsette norsk jernbane, da blir som kjent både pris, kvalitet, og punktlighet med ett så mye bedre.
![]()
Go-Ahead får krass kritikk i rapport fra Norske tog: 83 alvorlige funn
En rapport avdekker utstrakt bruk av gaffateip, løse kabler og brannfarlige forhold. – Ingen tog går i trafikk uten at sikkerheten er ivaretatt, svarer Go-Ahead.www.nrk.no
Ikke bare i NorgeThe real Kommunesammenslåing kommer sakte, men sikkert nær deg
oppsiden kan være at det blir mye billig husvære tilgjengelig for![]()
Demografisk skvis: Rapport varslar krise i norske distriktskommunar
Ny rapport slår alarm om «demografisk skvis» i dei minst sentrale kommunane. Stortinget etterlyser konkrete grep frå regjeringa.www.nrk.no
- innvandrere, men må finansieres av byen der det bor folk i arbeidsdyktig alder som takk for at de har fått så mange nyinnflyttede arbeidsomme mennesker fra distriktene
- virtuelle selskap, dvs de som kan jobber fra hvor som helst
- turisme; airbnb
- fantasien
Dette minner om det eg har lese om frå Frankrike.generelt, mye billig eiendom og husvære til salgs i Spania når man beveger seg utenfor de store befolknings og turistedene
Usikker på om hvilken kategori denne er i
fra mitt liv i nord, frihetens palass, kø på veier fantes ikke, godt med hotellplass, folka bak skranken hadde all verdens tid til å prate med deg- ja kanskje litt flørting og sjekking dersom det passet orntli..![]()
Rapport fra et slags slektstreff i Lofoten
En vinterferie hjem til familien i Lofoten ga Kjetil Østli følelsen av å komme hjem, men også av å havne på en ny planet. Her er rapport fra slektstreff i hans barndoms paradis, nå hotspot for Oslo 3 og rike kinesiske turister: Lofoten.www.harvestmagazine.no
Gode gud vi var heldig når man ser seg selv bakenfor i tiden