Hva er forskjellen da? Kobber er kobber, det er et grunnstoff som fører strøm.
Strøm i vegg har høye krav og er mest sannsynlig i bedre kvalitet enn mye dyrt i hifisjappa.
Slutt å sett erliktegn på pris=kvalitet. I offshore og space tech, så er grunnen til prisen, morsomt nok DOKUMENTASJON. Så pris=dokumentasjon, noe som morsomt nok mangler innen hifi. Man betaler bare for en slags idiot-status og myter.
En Rolex koster mye sammenlignet med en Casio og er vel det de fleste har hørt om innen klokker, hva tror du har best nøyaktighet? Er du mest opptatt av nøyaktig tid eller å vise noe annet med en klokke, driftsikkerhet, etterprøvd dokumentasjon? Eller bare kjøper man en klokke ut ifra at den er pen, som et smykke?
Det samme gjelder for kabler. De seriøse har dokumentasjonen i orden, da snakker jeg ikke om en flyer med selvskryt lagd av PR-gjengen som følger med kablene, men faktisk etterprøvd dokumentasjon.
Jeg er enig.


