Vennligst underbygg din påstand.vi klarte da å svi milliarder på en vaksine som ikke viste noen effekt så da må man vel klare å svi av noen millioner for å redde et liv også..
verdens beste helsevesen yeah right..
Vennligst underbygg din påstand.
Ja men du kan også rinse and repeat for alle mulige sjeldne sykdommer som finnes og som det finnes en ekstremt dyr behanding for som kanskje funker for noen, et av poengene som ble dratt frem er at innenfor denne sfæren er det stor variasjon i hvor godt den kanskje ene behandlingen som finnes er forventet å funke for en gitt pasient - i USA ser de på en del modeller der betalingen avhenger av hvor godt noe faktisk fungerer og det er masse forsikringsselskaper som ikke vile dekke ymse ekstremt dyre behandlinger for sjeldne saker. Kotnaden ved slikt overstiger gjerne langt hva den norske stat er villige til å betale for et forventet antall kvalitetsjusterte leveår (da bortsett fra Covid der all bets were off som de sier i utlandet). Det er ikke vesensforskjelling fra at man ikke er villig til å utbedre alle veier i nasjonen eller bygge fortau overalt der barn ferdes til skolen fordi noen kanskje kan stryke med en eller annen gang i en ulykke. Det burde være ganske åpenbart at grensen for hvor man er villig eller uvillig til å gjøre noe finnes ett eller annet sted. Hva ville du ment om dette om den aktuelle behandlingen kostet 10 eller 100 millioner i året og ikke bare 5?Imens kan man registrere at de fleste andre vestlige land prioriterer anderledes, selv uten noen tusen milliarder på bok.
Vennligst underbygg din påstand.
Du viser til at vaksinen hadde overrepresentasjon av blodpropp, sier ingenting om virkningen av dem i mot virus.![]()
AstraZeneca-vaksinen trekkes fra markedet
Koronavaksinen fra legemiddelselskapet AstraZeneca trekkes fra markedet i hele verden, skriver avisen The Telegraph. Selskapet sier ifølge avisen at vaksinen trekkes av markedshensyn, og at den ikke lenger produseres eller blir levert fordi den er erstattet av oppdatterte vaksiner som virker mot...www.nrk.no
Risikoen avtok imidlertid lenger ut i pandemien, noe forskerne tilskriver effekten av vaksinene og stadig bedre kunnskap om behandling av covid-19.
Valgdeltakelsen blant gamle griser (som meg selv) vil ende på 102%!I Oslo går dette helt greit, kjempe samfunnsnyttig
men dessverre ikke andre steder i Norge fordi![]()
Tunnelfest
Siste nytt fra Oslo og Akershus. Lokale nyheter og utvalgte aktualiteter fra NRK Stor-Oslo.www.nrk.no
ikke samfunn, og
ikke nyttig
som det meste annet utenfor
neste valg må bli på å velge mellom de peneste og mest sexye politikerne, gjerne konkurrere i wet-shirt å sånn
så får man i hvert fall litt igjen for tidtrøyta