Drømmen en gang i tida det der.Dette hadde jeg ikke sett for meg for noen få år tilbake, men ser ut som jeg ender opp med denne. Spiller da forrykende bra...! Teste ut i dag, for så å avgjøre hva det blir til.
Vis vedlegget 1143773
Jeg har vel aldri drømt om en slik..., mer ett reint impulskjøp dette. Så en som var til salgs lokalt, leste meg litt opp i Tandberg og slikt. Fant ut at dette var noe jeg hadde lyst til å prøve. Litt dyrere enn de andre Tandbergene, men TR1000 har et godt rykte ang. lyden så da ble det en slik på meg. Koser meg og hører på favorittinnspillingene mine med ny giv og glød om dagen.Drømmen en gang i tida det der.
… har forreseteen huldra på loftet,
Kanskje på tide med et gjensyn ?
Ikke 1980?Vis vedlegget 1149551 Vis vedlegget 1149552 Vis vedlegget 1149553
DJ - mixer ”Power MPK 302”, tillverkad i Frankrike, tidigt 1880-tal. Köpt på italienska EBay.
Ja..... De franskmenn har alltid været mye forut for sin tidtillverkad i Frankrike, tidigt 1880-tal
Ikke 1980?![]()
Ja..... De franskmenn har alltid været mye forut for sin tid![]()
![]()
Er det dreiekondensatoren som krangler?I dag pådro jeg meg en Huldra 10 i nydelig origial stand - lagret støvfritt i 30 år. Meeeeen - må bytte kondensatorer ingen lyd i venstre kanal. Et par timer med elektro rens så virker alle kanpper som de skal. Men værste probemet erAM kortbølge tuner. Den sitter bom fast! Sukk. Ønsk meg lykke til. Vis vedlegget 1155154
Ja stemmer. Den sitte bom fast.Er det dreiekondensatoren som krangler?
Nå er det sikkert noen som kan dette bedre enn meg, f eks @HasseBasse, mener jeg løste en slik en gang i tiden med 556/WD-40 .... eller var isopropanol .... i rikelige mngder og en god porsjon tålmodighet.Ja stemmer. Den sitte bom fast.
For mange av oss som nærmer oss 70 så var de større tandbergene helt klart blant drømmesakene.Jeg har vel aldri drømt om en slik..., mer ett reint impulskjøp dette. Så en som var til salgs lokalt, leste meg litt opp i Tandberg og slikt. Fant ut at dette var noe jeg hadde lyst til å prøve. Litt dyrere enn de andre Tandbergene, men TR1000 har et godt rykte ang. lyden så da ble det en slik på meg. Koser meg og hører på favorittinnspillingene mine med ny giv og glød om dagen.![]()
Da var det isopropanol.Eneste riktige måten er også den mest vanskelige.
Ta den helt ut av apparatet, og finn ut av, hvor den sitter fast.
Vis vedlegget 1155253
Er det der, hvor akslen går inn (rød) kan du forsøke å varme den opp (bronzedelen), få akslen løsnet og gi den en meget liten skvett WD-40, der akslen går inn i bronzebøsningen.
Der akslen går igjennem (grøn) kan renses med tunerspray eller kontaktspray garantert uten smøremiddel.
Om det er tilfeldet, er det bare å kaste den. Da er den verdiløs.Det kan også være at platene er skjeve slik at de kniper.
Det kanske står något på högtalarmagneterna.Vis vedlegget 1155090
Noen som aner hva dette er?
Jeg kjøpte dem for 40,- uten å vite noe om dem. Det eneste av info er logoen på grillen.
Dette var også min første forsterker kjøpt av konfirmasjonspengene og en Beogram 1000 med selvlagde Seas høyttalere bygget på sløyden i ungdoms skolenFor mange av oss som nærmer oss 70 så var de større tandbergene helt klart blant drømmesakene.
Konfirmasjonspengene gikk fort vekk til en TA300.
Vis vedlegget 1155258
For meg tok det et år til før hifi-en tok meg.Dette var også min første forsterker kjøpt av konfirmasjonspengene og en Beogram 1000 med selvlagde Seas høytalere, bygget på sløyden i ungdoms skolenDet var tider da utvalget var mere normalt og oversiktlig.
