Høyttalere Billig nærfeltslytting til hjemmekontoret - tips?

mvno_subscriber

Overivrig entusiast
Ble medlem
12.03.2020
Innlegg
1.176
Antall liker
2.197
Sted
Asker
Torget vurderinger
1
Har tenkt på en stund at jeg burde få meg et lite anlegg på gjesterommet / hjemmekontoret. Har i dag en liten Bose-høyttaler, og sånt går jo ikke an. Så fikk jeg ordnet meg en billig liten forsterker jeg har gode forhåpninger til (en antakelig påkostet byggesett-sak fra '79, fordi hvorfor ikke)..

Jeg trenger da høyttalere. De må være små, få fin plass i vinduskarmen uten at det blir for prangende, og selvfølgelig låte som mer enn de er. Men vi snakker nærfeltslytting på under 1 meters avstand.

Her er bilde av arbeidsplassen:

IMG_5480.JPG



Prøver å snuse litt på finn, men aner ikke hva jeg skal se etter. Ofte kommer jeg over slike små bokshøyttalere som pleier/pleide følge med minianlegg, men vil gjerne ha noe med litt tyngde som spiller godt. Trenger ikke spillte så altfor høyt på dem, viktigste er at lyden er behagelig.

Budsjett? Helst ikke over tusenlappen, så altfor kresen kan jeg jo ikke være.
 

mvno_subscriber

Overivrig entusiast
Ble medlem
12.03.2020
Innlegg
1.176
Antall liker
2.197
Sted
Asker
Torget vurderinger
1
Har også kikket på Mission M70, men vil dere si 760 er et bedre alternativ? Ca samme størrelse på disse også kan det se ut som?
 
Topp Bunn