Tape Vinyl Rør horn og noen "avsporinger"

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • VegardW

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.02.2007
    Innlegg
    4.136
    Antall liker
    3.175
    Sted
    Kolsås
    Torget vurderinger
    4
    Hyggelig besøk i går av LMC EE og RS
    I løpet av kvelden fikk jeg hjelp til å tweeke det passive filteret og vinkle ht noe. Nå spiller det så bra det kan (under de gitte forutsetningene).
    Det kommer ikke helt i mål med passivt filter i bassen, så jeg skal biampe og korrigere det som ikke lar seg løse med analogt filter.
    Skylder de tre musketerene en stor takk for masse hygge, moro og hjelp. Forts følger
    IMG_8188.jpeg
    IMG_8189.jpeg
     

    kjartanb

    Overivrig entusiast
    Ble medlem
    10.10.2009
    Innlegg
    986
    Antall liker
    687
    Sted
    Os
    Torget vurderinger
    1
    Ennå en rør bastion ryker til fordel for klasse-d og DSP o_O ;)
    Bruker du elektronisk deling mellom horn og 15"?
     

    LMC

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.08.2006
    Innlegg
    25.374
    Antall liker
    14.588
    Sted
    Drøbak
    Torget vurderinger
    48
    klar til fredag, regner jeg med? :ROFLMAO:
     

    VegardW

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.02.2007
    Innlegg
    4.136
    Antall liker
    3.175
    Sted
    Kolsås
    Torget vurderinger
    4
    Den er ikke klar enda....
    En haug med "må gjøres nå" har desimert tid for diy audio.
    Fikk montert plugger på to sett med signalkabler idag. kan knapt kalles diy...Har laget en kabel fra platespiller til step up trafo med samme kabel ( red rose
    silver).

    red rose silver.jpg
     
    • Liker
    Reaksjoner: LMC

    kjartanb

    Overivrig entusiast
    Ble medlem
    10.10.2009
    Innlegg
    986
    Antall liker
    687
    Sted
    Os
    Torget vurderinger
    1
    Spennende. Er Alfred Bokrand ennå godt i gang? Hann var lidt skrøbelig, for snart mange år siden, når jeg kjøpte mine tonearme og SPU A fra ham.
     

    VegardW

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.02.2007
    Innlegg
    4.136
    Antall liker
    3.175
    Sted
    Kolsås
    Torget vurderinger
    4
    Jeg vet ingen ting om helsen hans.
    Jeg ventet ca 6 mnd på denne, og selv om det var endel mer enn lovet, så er det verd ventetiden.
    Spiller for øyeblikket med en DaVa fc-a1, en smule oppgradert versjon.
    Reference Pick up’en kom ut for en sær ulykke:
    Da den var montert i arm og jeg skulle spille musikk, så var det ikke lyd i ene kanal :dårlig kontakt mellom ene armkabel og plugg til pickup.
    Jeg gadd ikke å styre med å demontere og montere Pu, men tok med meg armen ned til arbeidsbordet. Der står det en liten loddehjelp på en tung og viste det seg ganske magnetisk sokkel: det sa svupp og så var det lille metall skjoldet som dekker coilen sugd ut…
    IMG_9210.jpeg
    IMG_9206.jpeg
     

    kjartanb

    Overivrig entusiast
    Ble medlem
    10.10.2009
    Innlegg
    986
    Antall liker
    687
    Sted
    Os
    Torget vurderinger
    1
    Meget flott arm. Jeg har 2 stk fra Bokrand, normal 12" og en 12" laget til SPU-A. Har også en standard Ortofon As-212 9" (samt et eller andet sted nye lager mv. til denne).

    Jeg tenker stadig på lettvektsdillen i Danmark på midten av 80tallet hvor arme kunne ikke være lette nok og mange solide arme og gode MC pu ble forkastet som ubrukelige.
    Selv byttede jeg en utmerket tung SME arm med slidt DL103 ut med SME III med titan armrør og Ortofon OM30 og overbeviste meg selv at dette var bedre. I stedet for at kjøpe en ny DL103. Senere brukte jeg Mørk et punkts arm med lett armrør og OM30 på en gammel Linn. En kombinasjon som var meget vanskelig at justere.
    Sammenlignede senere Linn/Mørk komboen med Micro Seiki RX1500 med 505 armen og Ortofon MC pu, og fant ut av at jeg var på feil vei.

    Elendig LP kvalitet i slutten av 80 tallet, flytting tilbake til Island, hus og familie gjorde at jeg tok hi-fi pause i nesten 10 år. Etter at ha hørt Lowther horn hos en kammerat, begynte dille igjen og utfordringen ble at få Lowther bak-ladede horn til at spille godt bla med 2A3 forsterker prototyper fra Hong Kong (hvor jeg arbeidede i noen år og hvor der var på den tiden enorme mengder gamle Tannøy, JBL, Altec, osv høyttalere til salg for Japanske turister ).

    Hvorfor gjøre livet lett :)
     

    VB

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    01.06.2009
    Innlegg
    1.919
    Antall liker
    1.641
    PX25 er det ikke så ofte en ser. Spennende. Ny effektforsterker? Testrør før du river i Osram?
     

    VegardW

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    08.02.2007
    Innlegg
    4.136
    Antall liker
    3.175
    Sted
    Kolsås
    Torget vurderinger
    4
    Har for mange forsterkere, men har altid hatt lyst til å prøve PX-25...
    Jeg har psu'er som passer og dermed er det ikke så mye arbeid/ så mange deler som må handles inn.

    Jeg skal teste SFR E130 som driverrør. Det omtales ofte som en RS 242 ekvivalent, men har noe lavere indre motstand. Jeg har laget en liten se forsterker med dette røret, og det "har noe ved seg"


    Monolith Magnetics vikler to custom Interstage trafo'er tilpasset dette rørets parametere.
    De leverer også utgangstrafo'er til Px-25. Alt med nano-x kjerner.
    Ut ifra den informasjonen jeg har fått fra en annen diy'er vedr Kr Audio px-25, så står det ikke noe tilbake for gamle px-25. Om noen her har sammenliknet så vil jeg gjerne høre om det.
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn