Grattis med Elac'ene! Jeg kjøpte selv et par av disse AM150 for nokså nøyaktig et år siden. De ble plassert i bokreolen i stua, koblet til en Sonos Connect. Dette skulle bare være et sekundæranlegg i tillegg til hovedanlegget i "guttestua" annet sted i huset. Sannheten var at disse spilte så bra at det siste året har hovedanlegget sett nokså lite bruk. Jeg lagde til og med et par stoff-fronter til dem (hørt om WAF?).
Nå etter sommeren oppsto en skurring i den ene, og da jeg tok kontakt med forhandleren fikk jeg et altfor fristende oppgraderingstilbud til AM180 - like store, men med bedre forsterker og høyttaler-elementer. Å du hildrande du! Jeg har nesten ikke ord. At det går an å få så mye og så bra lyd ut av to så små bokser! Så sant ikke musikken går altfor langt ned i dypbassen har ikke jeg behov for noe annet enn disse. (Jeg tar ut digitalsignalet fra Sonos Connect'en og sender det via coax-kabler til DAC'ene i høyttalerne.)
Jeg handlet også hos Morten/EHED (på nettet), og har bare positivt å si om kundebehandlingen jeg har fått, både da jeg kjøpte det første settet og da jeg oppgraderte.