Hva hører du på NÅ (musikk)

  • Trådstarter Kaare G. Opsahl
  • Startdato

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Status
    Stengt for ytterligere svar.
    G

    Gjestemedlem

    Gjest
    Etter frivillig å ha eksponert meg sjøl for en mildt sagt småbrutal løpetur (inkludert to solide tryninger som har sikret meg x antall blåmerker sikkert hele ferien), må energien lades igjen, me en av de viktigste debutene i mitt liv :p
    Ja, kipa greier med polet som stenger 3 på lørdager

    Akkurat nå går det i The Sound her

     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Haha

    Kort vei til polet vettu :)
    Vidden, Deph. Vidden. Vått og jævlig, og tidvis unødvendig sleipt/glatt. Føles ikkje engang bra etterpå.

    Mono Men - Wrecker! (Estrus, 1992)



    Er vel bare å kalle en spade for en spade, og kalle dette rock&roll.

     
    G

    Gjestemedlem

    Gjest
    No Age

    [video=youtube;Jn84clPVbG4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jn84clPVbG4[/video]
     
    G

    Gjestemedlem

    Gjest
    The Fresh & Onlys

    [video=youtube;z7u6udhgSGg]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z7u6udhgSGg[/video]

    [video=youtube;-PdB6rZ1aSc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-PdB6rZ1aSc[/video]
     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Simone Felice - Simone Felice (2012)



    Roe litt ned nå. Simone Felice sørger for det. Kanskje ikkje like suverent som siste til the duke & king, men føtti hæl*** så han kan synge. Balsam! Og absolutt ei veldig flott skive.

     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.428
    Antall liker
    8.580
    Sted
    Pt. Høvik
    Chris Cacavas - Love´s Been: Re-Dicontinued (Cactus Head Rec., 2013)

    chriscacavas_large.jpg


    Dette er visst overskuddsmateriale fra platen som kom i 2009 med (nesten) samme tittel og det sier sitt, for dette er bra: stemmen, gitaren og melodiene. Fyren har jo utgitt skiver i ca. 25 år og samarbeidet med bl.a. Steve Wynn.
     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    The byrds - Younger than yesterday (1967)



    Helt grei plate fra et helt okei band :) Aldri mislikt denne komposisjonen signert Chris Hillman noe særlig:


    Nokså nært perfeksjonisme ja.
     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Ape Skull - Ape Skull (Heavy psych sounds, 2013)



    Må gi denne en runde til. Satt ikkje 100% sist. Er noe her som er knalltøft, men var en del halvveis intetsigende også. Utgitt på labelen Heavy Psych Sounds, så sjanger burde være relativt overkommelig å gjette seg til. Kanskje de slappeste låtene er mindre intetsigende i dag? Hjelper kanskje med en øl eller to til...

     

    Eviledorf

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    02.05.2012
    Innlegg
    1.389
    Antall liker
    1.060
    Sted
    Bergen
    Hører på No Age på bussen på vei til downtown Bergen. Tilfeldigvis spiller de på Landmark i kveld og satser på at det er ledige billetter. For alt jeg vet har det vært utsolgt lenge. Uansett skal det drikkes!

    (orker ikke styre med bilder og video på telefonen)
     

    Tremor

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.05.2012
    Innlegg
    1.294
    Antall liker
    878
    Sted
    Tromsø
    Endelig hjemme igjen for første gang på et par måneder og klemmer på Danko Jones' høydepunkt og satser alt i en hodeløs oppvask. Ihvertfall skal jeg psyke meg opp til den.

    Danko Jones - Born A Lion (2002)


    Born A Lion.jpg


    For den som er interessert viser det seg at Danko også fører en mer enn habil penn og har fått sin egen spalte i Huffington Post

     

    tno

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    20.06.2010
    Innlegg
    3.439
    Antall liker
    9.804
    Sted
    Sandnes
    Torget vurderinger
    19
    Prefab Sprout - Steve McQueen

    Prefab Sprout Steve Mcqueen.jpg

    Tittelen på coveret over viser det endrede navnet etter at man ikke lenger fikk lov å kalle plata Steve McQueen.

     
    Sist redigert:

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Peter Case - Sings like hell (1993)



    Stort sett Case og hans akustiske gitar. Kan funke veldig fint det. For det meste egne låter, men han gjør en kanonversjon av Rovin gambler, og en like fin versjon av Jesse Winchester sin How bout' you. Trad låta Well runs dry røsker litt liv i resten av skiva, og svinger som ville h...

    Bra plate fra en suveren type! Finner nada fra skiva på tuben, men her er nå karen

     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.428
    Antall liker
    8.580
    Sted
    Pt. Høvik
    Ben Bullington - S/T (Egen label, 2013)

    benbullington5_large.jpg


    Fyren (57) er fra Montana og dette er hans 5. utgivelse. Veeeldig laid-back. Bra tekster og melodier og erkeamerikansk; tror dette gjør seg bedre om 3 - 4 timer :).
     

    Tremor

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    03.05.2012
    Innlegg
    1.294
    Antall liker
    878
    Sted
    Tromsø
    Richard Buckner - Bloomed (1994)

    Richard Buckner har servert det som kanskje er den beste konserten eg noensinne har overvært (madam felle for 10-12 år siden), og det som kanskje er den dårligste konserten eg har vært på (garage et år eller to etter madam felle konserten). Utrolig at det kan være så opp og ned med folk. Konserten på madam felle var (og er) hinsides det aller meste. Fikk setlista av ham etter konserten, på den står det 46! låter. Trur det var ekstranummere også :) 3,5 timer med pur magi. En fantastisk konsert...

    Dette er i alle høve ei veldig flott, nedpå og akustisk plate, fra mannen med den store stemmen. Gode låter, flott produsert, med Buckners gitar og stemme som bærebjelkene, men med kledelige mandoliner og steel gitar når det trengs. Første halvdel er best, og aller best er denne perla:
    DITTO!

    Så Buckner i Tromsø i Januar '96 og det var en skjellsettende opplevelse. Vi var tyve stykker som satt i ring foran scenen i lokalet som potensielt kunne rommet 250. Jeg var nitten og skjønte for første gang makten som lå i en enkel kasse og en svær stemme. Wouldn't miss it for the world. Ble inspirert til å sette på Richard Buckner Box nå. Den består av konsertopptak fra nettopp '96 og ville dannet basisen for en religion om noen korttenkte kom i skade for å høre den.

    buckboxinside.jpg


    Needless to say er det opptaket fra Schuba's i Chicago 29/1 som er favoritten her. Tolv dager etter Konserten på salige Dampen i Tromsø.
     
    X

    X186841

    Gjest
    killdozer - short eyes

    [video=youtube;Y9MvIkH4xwI]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Y9MvIkH4xwI&NR=1[/video]
     

    Townes

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.04.2009
    Innlegg
    15.636
    Antall liker
    10.643
    Sted
    www.skranglefantene.com
    Torget vurderinger
    1
    Setter inn nådestøtet. Nå får det briste eller bære for i aftens

    Marvin Gaye - Let's get it on (1973)



    Den har funka før...

     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.428
    Antall liker
    8.580
    Sted
    Pt. Høvik
    George Thorogood - Bad to the Bone (EMI, 1982)

    MUDD1640.JPG


    Måtte få opp farten litt. Den første videoen nedenfor er spesielt bra imo. og lukter støv.


     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.428
    Antall liker
    8.580
    Sted
    Pt. Høvik
    Tom Russell & The Norwegian Wind Ensemble - Aztec Jazz (Proper Rec., 2013)

    71iI837yBML._SL1200_.jpg


    Da har jeg hørt på denne noen ganger, men fra min side holder ikke dette mål. Jeg har sett ham 8 - 10 ganger på 90-tallet og det var alltid skikkelig bra. Masse R´n´R. Her er det for det meste teatralsk tull og tøys, selv om tekstene t.o.m. kunne fungert alene.

    Jeg tror han har rotet seg inn i et hjørne hvor han tror det hele skal opphøyes i noe stort bare man tar et orkester i bruk. Men, det gjør det ikke! Keep it simple, gamle ørn og begynn å spille ROCK slik du gjorde. Tekstene er flotte, men rockegnisten og oppvigleren er borte.

    The Norwegian Wind Ensemble lissom? Pulling my leg? Finn frem til noen skikkelige rockere, en rå gitarist, bassist og trommis. Hva med en prat med Knut Schreier og Thomas Seltzer. Start fra scratch! Lykke til!
     

    janfrt

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    16.06.2011
    Innlegg
    7.428
    Antall liker
    8.580
    Sted
    Pt. Høvik
    Sing Me the Songs - The Works of Kate McGarrigle (None Such Rec., 2013)

    1372285569_art.jpg


    Sent nå, men deilig å høre på god musikk. Terrassedøren er åpen, kona, barna og setteren sover og faktisk er en svart-trost allerede i gang ute. Men, til saken:

    Denne utgivelsen stammer fra tre konserter (London, NYC og Toronto) som en gest overfor Kate McGarrigle.

    Hun var jo rett og slett stor i mine ører, tekster og melodier var formidable og det var sjelden søstrene gav ut noe middels. Så/hørte dem én gang i 1979 (som jeg har nevnt til det kjedsommelige).

    Denne utgivelsen er det bare å nyte; rett og slett fantastisk. Stemmen og uttrykket til Martha er helt suverént! Rufus og de andre er også bra, men ingen slår Martha.

    Da drar jeg på enda en ferie (skal sjekke Austin-rosene mine i Surnadal, Lgrons, pluss laksefiske i 2 uker fra den 8.). iPoden er full med mye bra.

    "Snakkes" om en måned. Ha en god øl-, vin-, mat- og musikksommer! :cool:
     
    • Liker
    Reaksjoner: oct

    ErosLoveking

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.02.2004
    Innlegg
    15.686
    Antall liker
    3.906
    Sted
    Oslo
    Startet formiddagen på gutterommet i gråtriste trøndelag med folkpsych fra Chicago. Inspirert av skrekkforfatter med samme navn, dette er debuten og ble flybåren fra Roma får noen dager siden. :rolleyes:

    H.P Lovecraft - "H.P Lovecraft"
    61h2hcckFiL.jpg


     

    ErosLoveking

    Æresmedlem
    Ble medlem
    03.02.2004
    Innlegg
    15.686
    Antall liker
    3.906
    Sted
    Oslo
    Holder meg i psychedelialand. Første samleskive (1977) med et av mine favoritt 60s band, sterkt oversett av endel, høyt verdsatt av andre. Frontmann Sky Saxon (RIP) er noe av det mest eksentrisk skrudde jeg har møtt. Psych man, feitemusikk. Åpner med en av deres beste låter, "Wind Blows Your Hair".

    The Seeds -"Fallin´Off the Edge"
    350314938462.jpg


     
    Status
    Stengt for ytterligere svar.
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn