Side 167 av 168 FørsteFørste ... 67117157165166167168 SisteSiste
Resultater 3,321 til 3,340 av 3354
Abonnér på denne tråden
 1. #3321
  Hifi-entusiast MartinSandvik's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2008
  Sted
  Trondheim
  Innlegg
  192
  Tagget i
  0 Innlegg
  Torget
  1
  En ting jeg har blitt litt forbausa over med hegel sammenlignings demoer:
  De setter volumkontrollen likt?

  Om du har 2 forsterkere med oppløsning fra 0-100 i volumkontrollen, vil en som har en forsterker på 300w bak levere mer på utgangen enn en som var 70w forsterker bak?
  Si at volum settes til "60" på en h90 og en h190, da er vel volumet ut av volumkontrollen den samme i begge?
  Men den større forsterkeren i h190 vil automatisk lage et "kraftigere" lydbilde da den forsterker opp signalet mer?

  Eller er det jeg som bommer helt her?


  Enste jeg kan si er at h90 ikke gjør seg bort med monitor audio iw460x
  Virka mye bedre enn jeg hadde forventa den h90'en!

  --
  Martin

 2. #3322
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra Papillon Se Innlegg
  H20 har jo samme SoundEngine 2. Har ikke levd med noen av de integrerte, så kan bare sammenligne med det jeg har hørt på Horten-messa. Men ser du en brukt H20 til 18.000 - 20.000 som den som kanskje ligger ute til salgs fremdeles, så ville jeg ikke nølt. Jeg har 2 stk. H20 kjøpt brukt for noe mer. Så fornøyd er jeg at jeg ikke har vurdert andre forsterkere i de årene jeg har hatt dem (7år).
  Sitat Sitat fra M.B.S Se Innlegg
  Min erfaring er at Hegel sine effekttrinn er enormt potente og du får en anelse mere robust atletisk bassgjengivelse en med dei fleste integrerte av samme merke. Du får også veldig god size på lydbildet. Tror nok ikke at h20 står tilbake for H390 sin effektdel. Eneste at H390 har siste med soundengine2 og du får jo en utrolig deilig lyd med nyeste soundengine. Men viss du ser bort fra digitalsiden og alt du får bare i en boks med h390 fks, så kommer du deg minst like langt lydmessig med en H20 og p20. Men skal du ha like bra lyd med streaming så må du faktisk på en hd30 dac i tillegg. Da kan du begynne å regne litt på det. Det blir kostbart.
  Takk for input, M.B.S. og Papillon.
  Er du sikker på at H20 har soundengine 2, Papillon? På Hegel sine sider står det en oppgitt dempefaktor på mer enn 1000, så det skulle vel indikere soundengine 1?

  Når det gjelder streaming er ikke det veldig viktig, for det jeg bruker nå i dag fungerer utrolig godt. Styrer en Roon core med mobilen, og en Allo Digione signature fører signalet eminent videre til dac.
  Det som derimot gjør meg litt betenkt med tanke på P20 er at det ikke er noe lys i volumrattet som gjør det vanskelig å se hva volumet står på i mørket.

  Det er veldig få H20 å se brukt, så det tar jeg som et tegn på at folk er fornøyd med den. Skal nok prøve litt hardere på å få til en seriøs sammenligning mellom H20/P20 og H390 eller H590.
  Mac Mini / Roon | Allo DigiOne Signature streamer med SBooster BOTW mk II Ultra / ropieee | Hegel HD11 | Hegel H300 | Elac 247.2 | Elac Sub 2050 | Nordost Heimdall 2 SPDIF | Nordost Blue Heaven LS SPDIF | Ansuz Signalz X xlr | Nordost Frey ht kabler / Blue Heaven ht kabler til sub | FAT LMC, Jorma og Nordost Red Dawn nettkabler

 3. #3323
  Hifi Freak coolio's Avatar
  Ble medlem
  Sep 2015
  Sted
  Bergen
  Innlegg
  2,619
  Tagget i
  0 Innlegg
  Torget
  1
  For de som er interesserte i H20, så finner dere målinger her;
  https://www.soundstagenetwork.com/in...=97&Itemid=154


  Jeg har hatt P20+H20 tidligere og satt igjen med gleden av veldig god lyd, men dessverre en god del egenstøy (white noise) på Monitor Audio Platinum høyttalere. Det er ganske mye gain i H20, spesielt ved balansert tilkobling, og med kombinasjonen ganske middelmådige støymålinger er det et vesentlig med en veldig stille pre.
  Ved sammenligning med nyere Hegel forsterkere og bla Devialet og Mcintosh hørte jeg veldig tydelig denne støyen.

  De nyere Hegel er bedre totalt sett pga dette, og bruker man Hegel P20 balansert med H20 så er et lite touch på volumkontrollen forskjellen mellom lavt og veldig høyt, så ikke optimalt i mine øyne.

  Husker jeg solgte H20 for 14 000 i 2017, så 20 000 nå er ønsketenkning. Den kostet jo ikke særlig mer når den var ny, og det er lenge siden.

 4. #3324
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Intressant, coolio. Denne hvite støyen, er det suset man hører i diskantene ved null signal? H300 har også dette isåfall.
  Når du nevner høy gain, merkes dette like godt på fjernkontrollen som på volumrattet? Altså forskjellen mellom høyt og lavt? Husker jeg hadde en annen forsterker med dette problemet og man skrudde opp og ned flere ganger før man traff rett lydstyrke. Ble litt sprø av det..

 5. #3325
  Hifi Freak coolio's Avatar
  Ble medlem
  Sep 2015
  Sted
  Bergen
  Innlegg
  2,619
  Tagget i
  0 Innlegg
  Torget
  1
  Ja, det er den hvite støyen fra diskanten jeg snakker om. All elektronikk gir fra seg slik støy i mer eller mindre grad, men det er ganske fremtredende med P20+H20. Man hører det tydelig flere meter fra.
  Eksempelvis vil noe fra Devialet gjerne være 20-30 dB lavere støy fra, kanskje enda mer.

  Høy gain gir det problemet du snakker om, umulig å finne riktig innstilling på volumkontrollen. Dette er langt bedre på nyere Hegel hvor man har 0,5 dB intervaller å justere på.

 6. #3326
  Medlem Papillon's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2007
  Sted
  Vestfold
  Innlegg
  45
  Tagget i
  0 Innlegg
  Cundis: "Er du sikker på at H20 har soundengine 2, Papillon? På Hegel sine sider står det en oppgitt dempefaktor på mer enn 1000, så det skulle vel indikere soundengine 1?"

  Mmm, nei - det eneste jeg ser er at de sier "latest soundengine" på Hegel.com/Products. Om de har endret noe siden de første ble laget (inkludert mine) vet jeg jo ikke.

  En annen ting: Hjemme hos meg med gammeldags IT-strømnett er det en del DC som rir i nettet, som ga ganske hørbart brum i H20'ene. Nå har jeg satt inn en PS Audio P15 strømregenerator og med den ble brummingen så dempet at jeg må helt inntil forsterkeren for å høre noe. Jeg har en ISOTEK EVO3 SYNCRO UNI + PS Audio Dectet strømfilter før den andre H20'en, og Syncro enheten hindrer brum godt, men i litt mindre grad (men står i et annet rom på en annen kurs, så hvem vet om det er verre der).

  Uansett så hører jeg nesten ikke støy hvis jeg legger ørene tett inntil høyttalerne*, så på lytteplass er bakgrunnen i praksis 'svart' med den DAC'en og Lyngdorf DPA-1 forforsterkeren jeg bruker nå (volum = 100 i DAC'en og ca 65-80 på pre, høyest på klassisk musikk som ikke er dynamikk-begrenset).

  Lyden i hovedanlegget er nå så analog, vinylaktig (?) at jeg får mye samme opplevelse som på konserter med f.eks strykekvartetter og opp til 2-3 ganger så mange utøvere, men tutti-passasjer med store orkestre blir litt for komplekst til å lyde helt godt ("massed strings"; "massed voices" er vanskelig å gjengi og lyder vel ikke helt behagelig i virkeligheten heller).

  * Må legge til her at i en alder av 58 nå, så hører jeg vel omtrent ingenting over 10 kHz ()
  Siste redigert av Papillon; 09.10.2019 kl. 09:59. Årsak: Fotnote om alder og redusert hørsel
  Hovedanlegget: PS Audio DMP/DSD Sr.med Bridge II -> Lyngdorf DPA-1 -> Hegel H20 -> Xavian XN360 /Audio Physic Terra sub - PS Audio P15 powerplant. Lyd fra PC'en -> APL DSD-S XE DAC -> Lyngdorf RP-1 -> Genelec G4 aktive høyttalere/Sony SA-WX900 Subwoofer.

 7. #3327
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Takk for respons, coolio og Papillon.

  Jeg drar egentlig en slags konklusjon utfra det dere sier, og det er at H20 er helt grei om man A, kan leve med litt hvit støy, B, kjører en bra strømgenerator på den hvis man vil få bort mest mulig ulomskheter.
  Jeg innbiller meg mye av grunnen til at H20 fortsatt låter veldig bra er bedre komponenter utvalgte steder enn de integrerte byr på. Men jeg kan ta feil.

  Når det gjelder P20 er jeg i veldig tvil om det er veien å gå. Har blitt vant til Hegels volumjustering på H160 og H300, så det vil være et stort tilbakeskritt i så måte. Tør ikke engang tenke på hvordan min bedre halvdel ville reagert på en sånn tungvin volumstyring.

  Hvorfor har ikke Hegel implementert samme volumstyring på P20/30 som de har på sine integrerte mon tro. Burde være modent for litt oppjustering når de har kommet så langt med sine integrerte.

 8. #3328
  Hifi Freak lovemusikk's Avatar
  Ble medlem
  Nov 2009
  Innlegg
  7,189
  Tagget i
  2 Innlegg
  Dette med støy er rare greier.

  Da jeg fikk min MI pre ble det endelig totalt tyst, selv på tidligere 8 ohm Spendor A9 var det støyfritt med øret inntil diskanten, med volum på fult uten signal.
  På de høyttalerne støyer selv en pre til 120.000 av godt anerkjent merke!
  Kan ikke huske noe støy da jeg hadde P4A og H2A for en del år siden på Vienna Acoustic Mozart.
  Var forresten er knakende god kombinasjon.

  Men ellers er det ganske vanlig dette her.
  Det må jo være måten elektronikken er laget på.
  Hovedanlegg: One place , Heed Obelisk DA, Musical Innovation MI25, Musical Innovation MI18, Uscher Dancer Mini 2 DMD, Kjellerrommet: Marantz CD 17, Bel Canto 2.5, Marantz PM 17, Klipsch RP160M Loftet - billig anlegget : Tuner, Technics og B&W

 9. #3329
  Hifi-entusiast particle's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2014
  Sted
  Oslo
  Innlegg
  384
  Tagget i
  1 Innlegg
  Sitat Sitat fra Cundis Se Innlegg
  Når det gjelder P20 er jeg i veldig tvil om det er veien å gå. Har blitt vant til Hegels volumjustering på H160 og H300, så det vil være et stort tilbakeskritt i så måte. Tør ikke engang tenke på hvordan min bedre halvdel ville reagert på en sånn tungvin volumstyring.

  Hvorfor har ikke Hegel implementert samme volumstyring på P20/30 som de har på sine integrerte mon tro. Burde være modent for litt oppjustering når de har kommet så langt med sine integrerte.
  Enig i at de motoriserte volumkontrollene er mindre praktiske, men det finnes visstnok to utgaver av både P20 og P30. På de første seriene var volumkontrollen ekstremt sensitiv mellom klokken 9 og 10, men senere utgaver gir en langt mer lineær justering. En forhandler på Soundgarden sa at Hegel hadde utbedret dette punktet etter tilbakemeldinger. Det ble også nevnt de nye modellene avgir mye lavere klikk ved bytte av inngang.
  «My strongest criticism of the Hegel HD25 concerns its tiny plastic remote control, which looks like something that would come out of a 25¢ gumball machine. It’s the cheapest-looking and -feeling remote I’ve ever seen with a high-end product» - Jeff Fritz, SoundStage!

 10. #3330
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra particle Se Innlegg
  Sitat Sitat fra Cundis Se Innlegg
  Når det gjelder P20 er jeg i veldig tvil om det er veien å gå. Har blitt vant til Hegels volumjustering på H160 og H300, så det vil være et stort tilbakeskritt i så måte. Tør ikke engang tenke på hvordan min bedre halvdel ville reagert på en sånn tungvin volumstyring.

  Hvorfor har ikke Hegel implementert samme volumstyring på P20/30 som de har på sine integrerte mon tro. Burde være modent for litt oppjustering når de har kommet så langt med sine integrerte.
  Enig i at de motoriserte volumkontrollene er mindre praktiske, men det finnes visstnok to utgaver av både P20 og P30. På de første seriene var volumkontrollen ekstremt sensitiv mellom klokken 9 og 10, men senere utgaver gir en langt mer lineær justering. En forhandler på Soundgarden sa at Hegel hadde utbedret dette punktet etter tilbakemeldinger. Det ble også nevnt de nye modellene avgir mye lavere klikk ved bytte av inngang.
  Jaha, veldig nyttig informasjon! Det setter jo saken i et litt nytt lys. Det gjenstår vel fortsatt lys i volumrattet for å kunne være like brukervennlig som deres nyere kreasjoner, for det er kanskje vanskelig å se i mørket hvor den befinner seg. Eller hvordan er erfaringene deres?

 11. #3331
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra lovemusikk Se Innlegg
  Dette med støy er rare greier.

  Da jeg fikk min MI pre ble det endelig totalt tyst, selv på tidligere 8 ohm Spendor A9 var det støyfritt med øret inntil diskanten, med volum på fult uten signal.
  På de høyttalerne støyer selv en pre til 120.000 av godt anerkjent merke!
  Kan ikke huske noe støy da jeg hadde P4A og H2A for en del år siden på Vienna Acoustic Mozart.
  Var forresten er knakende god kombinasjon.

  Men ellers er det ganske vanlig dette her.
  Det må jo være måten elektronikken er laget på.
  Jeg for min del er ikke supersensitiv på dette med sus i diskanten, bare det ikke høres fra lytteposisjon er mitt krav. Det er klart, kjører man med høyttalere med over 90 db i følsomhet så vil man vel være mer utsatt enn om man kryper ned mot 85-87 db.

 12. #3332
  Hifi Freak lovemusikk's Avatar
  Ble medlem
  Nov 2009
  Innlegg
  7,189
  Tagget i
  2 Innlegg
  Sitat Sitat fra Cundis Se Innlegg
  Sitat Sitat fra lovemusikk Se Innlegg
  Dette med støy er rare greier.

  Da jeg fikk min MI pre ble det endelig totalt tyst, selv på tidligere 8 ohm Spendor A9 var det støyfritt med øret inntil diskanten, med volum på fult uten signal.
  På de høyttalerne støyer selv en pre til 120.000 av godt anerkjent merke!
  Kan ikke huske noe støy da jeg hadde P4A og H2A for en del år siden på Vienna Acoustic Mozart.
  Var forresten er knakende god kombinasjon.

  Men ellers er det ganske vanlig dette her.
  Det må jo være måten elektronikken er laget på.
  Jeg for min del er ikke supersensitiv på dette med sus i diskanten, bare det ikke høres fra lytteposisjon er mitt krav. Det er klart, kjører man med høyttalere med over 90 db i følsomhet så vil man vel være mer utsatt enn om man kryper ned mot 85-87 db.
  Enig.
  Men samtidig er det vel mulig å lage støyfri, så hvorfor de ikke gjør det, kunne jeg tenkt meg å vite.
  Vet jeg hørte/las noe om at Musical Innovation pre vart lagd på en måte som gjorde den støyfri. Men det kan jeg ikke si sikkert.
  Eneste som er sikkert er at min pre er støyfri og det var kjempe etter frustrasjon fra diverse rørpre.
  Hegel tenker jeg ikke på som noe problem vertfall.
  Hovedanlegg: One place , Heed Obelisk DA, Musical Innovation MI25, Musical Innovation MI18, Uscher Dancer Mini 2 DMD, Kjellerrommet: Marantz CD 17, Bel Canto 2.5, Marantz PM 17, Klipsch RP160M Loftet - billig anlegget : Tuner, Technics og B&W

 13. #3333
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Dec 2007
  Innlegg
  2,510
  Tagget i
  0 Innlegg
  I følge Stereo+ overtar nå Hifi-klubben salget av Hegel:

  https://www.stereopluss.no/hegel-hi-...t.6253471.html

  Sikkert bare meg, men jeg har alltid trodd at det var sterke bånd mellom Hegel og Soundgarden, men mulig båndet har blitt litt dårligere etter et par konkurser hos Soundgarden?

  edit: Ser nå at det har dukket opp en egen tråd om dette.
  Vinyl: Technics SL-1200G med Soundsmith Boheme pu. Manley Chinook riaa. CD: EC EMC1 mkIV.
  Pre: Perreaux Audiant DP32. Power: Holfi Power 150. Ht.: Marten Miles III.
  Strøm: Isotek Evo3 Aquarius/Titan One/Genesis One. Rack: Bassocontinuo Lyra XL4 2.0. Akustikk: ASC. Kabler: Nordost m.m.

 14. #3334
  Hifi Freak Lgrons58's Avatar
  Ble medlem
  May 2012
  Sted
  Nord for Sinsenkrysset
  Innlegg
  9,213
  Tagget i
  0 Innlegg
  HiFi-klubben er nok betydelig stabilere enn Soundgarden, klubben har alltid hatt brukbar inntjening og har ett stort nettverk av butikker i Scandinavia.

 15. #3335
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Stockholm
  Innlegg
  2,170
  Tagget i
  0 Innlegg
  Da får man si gratulerer til både Hegel og HiFi-Klubben.
  Noen som husker HiFi-Klubbens gamle slagord "vi senker prisene"?

  Skulle bety slutten for Soundgarden skulle man tro?
  Siste redigert av Cundis; 10.10.2019 kl. 16:59.

 16. #3336
  Hifi Freak skorob's Avatar
  Ble medlem
  May 2012
  Sted
  Brumunddal
  Innlegg
  3,031
  Tagget i
  0 Innlegg
  Soundgarden vil nok helst selge "Mono" produkter
  Galskapen: Auralic Aries G2 - Accuphase DC-37- Accuphase C-3850 - Accuphase M-6200 - Spendor D9- Arendal Sub2 - Wireworld Electra7 strømkabling - Cardas signalkabler og Chord høyttalerkabler.
  Stue: Squeezebox Touch - Primare Pre32 & 2xA34.2 - Klipsch RF7mk3 - Luxman JPS100 kabling.

 17. #3337
  Hifi Freak skorob's Avatar
  Ble medlem
  May 2012
  Sted
  Brumunddal
  Innlegg
  3,031
  Tagget i
  0 Innlegg
  Hegel på B&W er iallefall en fin match.
  Galskapen: Auralic Aries G2 - Accuphase DC-37- Accuphase C-3850 - Accuphase M-6200 - Spendor D9- Arendal Sub2 - Wireworld Electra7 strømkabling - Cardas signalkabler og Chord høyttalerkabler.
  Stue: Squeezebox Touch - Primare Pre32 & 2xA34.2 - Klipsch RF7mk3 - Luxman JPS100 kabling.

 18. #3338
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Dec 2007
  Innlegg
  2,510
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra Cundis Se Innlegg
  Da får man si gratulerer til både Hegel og HiFi-Klubben.
  Noen som husker HiFi-Klubbens gamle slagord "vi senker prisene"?
  Ja, nå får vi i alle fall testet om det gamle slagordet gjelder. Det er lett å huske dagens priser på f.eks. H390 og H590, og følgelig lett å se om de blir senket.
  Vinyl: Technics SL-1200G med Soundsmith Boheme pu. Manley Chinook riaa. CD: EC EMC1 mkIV.
  Pre: Perreaux Audiant DP32. Power: Holfi Power 150. Ht.: Marten Miles III.
  Strøm: Isotek Evo3 Aquarius/Titan One/Genesis One. Rack: Bassocontinuo Lyra XL4 2.0. Akustikk: ASC. Kabler: Nordost m.m.

 19. #3339
  Overivrig entusiast Fluefiskeren's Avatar
  Ble medlem
  Nov 2004
  Sted
  Kristiansand
  Innlegg
  716
  Tagget i
  0 Innlegg
  HFK har tradisjonelt vært svake på både kompetanse/service, utvalg og lyttefasiliteter. Så håper de gjør en jobb for å heve seg på disse områdene. Hegel var nok meget viktig for Soundgarden, så dette er litt synd, syns jeg.
  Stueanlegg: Kilder: Hegel CDP4AMKII, Clearaudio Concept m/Virtuoso Wood V2, Pioneer BDP-150, Pioneer CT-W505R Forsterkning: Hegel H590, Yamaha RX-A1050, Parasound NC275, Lehmann Audio Black Cube SE RIAA, Hodetlf.-oppsett: Rega Ear2/Sennheiser HD598, Høyttalerkabler: Nordost Red Dawn LS. Høyttalere:PMC DB1 Gold, Dynaudio Emit M10, Klipsch RC-64III, Arendal Sound Sub1 Bilde: LG Plasma, Optoma projektor/lerret

  Kjøkkenanlegg: Exposure 3010 S2/Denon DVD 3910/System Audio SA505

 20. #3340
  Hifi-entusiast M.B.S's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2006
  Innlegg
  368
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra Fluefiskeren Se Innlegg
  HFK har tradisjonelt vært svake på både kompetanse/service, utvalg og lyttefasiliteter. Så håper de gjør en jobb for å heve seg på disse områdene. Hegel var nok meget viktig for Soundgarden, så dette er litt synd, syns jeg.
  Enig.

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed