Vinylsalg hos biblioteket i Bergen

G

Gjestemedlem

Gjest
Var innom musikkavdelingen på hovedfilialen i Bergen. Der så jeg dette oppslaget:

 

Vedlegg

pemek

Hi-Fi entusiast
Ble medlem
20.09.2005
Innlegg
483
Antall liker
11
Sted
Bergen
her må fjellturen utsettes et par timer - det er helt klart
 

Birdman

Hi-Fi freak
Ble medlem
29.01.2005
Innlegg
2.828
Antall liker
10
Maks ti plater per person kan bli et problem!
 

ssm

Hi-Fi freak
Ble medlem
02.04.2007
Innlegg
5.414
Antall liker
9
Torget vurderinger
1
.....Høres ut som det må "familieturer" til Birdman.....slik at du får sikret deg noen ti-talls plater.....

Mvh Espen
 

Birdman

Hi-Fi freak
Ble medlem
29.01.2005
Innlegg
2.828
Antall liker
10
Nja, familietur til Bergen står nok uansett ikke på min månedsplan.
 

KW

Hi-Fi freak
Ble medlem
30.11.2002
Innlegg
6.388
Antall liker
391
Sted
Bærum
Torget vurderinger
1
Vil antagelig ikke være mye å stå etter, dette sier jeg ut i fra det jeg har sett av kvaliteten på cdskiver jeg lånte for noen år siden.
Det værste jeg har sett av overflate på cder i hvert fall, selv om jeg har sett noen ille tilfeller også av bkjente sine cder som jeg trodde ville vite å behandle cdene sine godt.

Mvh.KW
 

OKA

Hi-Fi freak
Ble medlem
21.03.2002
Innlegg
1.405
Antall liker
535
Sted
Bergen
Jeg stakk innom i går etter å ha lest her. Det var et stusselig utvalg av plater, etter at jeg hadde fantasert om langt mer. Kun fire mindre kasser i utgangspunktet og jeg kom ganske lenge etter åpningstid. Platene var greit holdt, faktisk bedre enn de nye platene som de nå har til utlån. Det er egentlig ganske irriterende men CDene og litt LPene blir lånt av noen som burde ha blitt svartelistet fra å låne noe som helst.

Men det var likefullt mulig å plukke ut 10 ting. (10 pr person, faktisk ble det 11, jeg hadde baby i bæresele og kunne sikkert ta flere om jeg hadde funnet det for godt)

En nydelig sak, Karajan svisker nærmest:
Albinoni- Adagio, Pachebel-Kanon, Bach-Air m fl.
Berlioz-Romeo og Julie boks fra Decca
Tjaikovski med 1812 overturen med Haitink fra 1973
En August Mauritsen sak med Tom Leher viser med Sølvi Vang
Beethovens 5 med Karajan
An Evening with Harry Belafonte fra 1957
En All Star FN plate fra 1963 (100% strøken)
Juleoratioriet med Richter (uten cover)
Mahalia Jackson , tidlig samleplater (uten cover)
billig plate med bl a Svendsen, Tveit, Sæverud og Irgens Jensen
og en Verdi boks jeg ikke kjenner: La Forza Del Destino

Vel verd sine 75 kroner dette her. De var (foruten manglende cover på to av dem) i god til strøken tilstand. Noen kanskje uspilt. Folk hadde kommet tidlig og plukket i vei, men jeg vet ikke om det var noen virkelig godbiter lagt ut.

Jeg lånte også for første gang Lp på biblioteket (dette kunne man ikke i gamle dager)
Disse trengte en runde i platerensmaskinen. Jeg lånte bl a en SuperSilent 6 plate (dobbel ). Kjempetunge (mye tyngre enn 180g), 45 rpm og god avstand mellom rillene. Overraskende lite igjen for dette lydmessig men kanskje bruken har slitt på den slik at fordelene svinner.
 
Topp Bunn