Side 1 av 2 12 SisteSiste
Resultater 1 til 20 av 31
Abonnér på denne tråden
 1. #1
  tjn
  Guest

  Salg av bruktutstyr

  "Hei folkens, er det virkelig ingen i kongeriket som har sansen for denne riggen ?
  Etter 2000 visninger av forrige annonse er den enda ikke solgt."

  Slik begynner "Soundscape" sin annonse på platespilleren sin. Dette utsagnet bekrefter hvilket inntrykk jeg har av bruktmarkedet her på forumet og andre plasser. De samme produktene annonseres flere ganger i løpet av noen uker/måneder. Er det slik at vi på en måte blir forledet til å tro at det er en enorm interesse rundt hi-fi når vi er inne på forumet og diskuterer/leser osv, det jo de samme (få?) som holder liv i denne hobbyen, eller..? Jeg tror det er mange drømmere der ute, det er vi jo alle, men jeg tror at det er en del folk som snakker/skriver ganske mye men som det kanskje ikke blir noe mer med, tar jeg helt feil her? Hvis interessen for analogt utstyr er sånn på vei oppover som noen mener så skulle utstyret til "Soundscape" vært i nye og trygge hender for lenge siden. Hva mener forumets reflekterte medlemmer om dette?

  Bare så det er sagt, jeg har ikke peiling på hvem "Soundscape" er....

 2. #2
  Back_Door
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr

  Om hi-fi interesse er for en begrenset gruppe, så er interessen for vinyl representert av en enda mindre gruppe..

 3. #3
  Hifi Freak JanOlav's Avatar
  Ble medlem
  Dec 2005
  Sted
  Sandefjord
  Innlegg
  7,246
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  "Hei folkens, er det virkelig ingen i kongeriket som har sansen for denne riggen ?
  Etter 2000 visninger av forrige annonse er den enda ikke solgt."

  Slik begynner "Soundscape" sin annonse på platespilleren sin. Dette utsagnet bekrefter hvilket inntrykk jeg har av bruktmarkedet her på forumet og andre plasser. De samme produktene annonseres flere ganger i løpet av noen uker/måneder. Er det slik at vi på en måte blir forledet til å tro at det er en enorm interesse rundt hi-fi når vi er inne på forumet og diskuterer/leser osv, det jo de samme (få?) som holder liv i denne hobbyen, eller..? Jeg tror det er mange drømmere der ute, det er vi jo alle, men jeg tror at det er en del folk som snakker/skriver ganske mye men som det kanskje ikke blir noe mer med, tar jeg helt feil her? Hvis interessen for analogt utstyr er sånn på vei oppover som noen mener så skulle utstyret til "Soundscape" vært i nye og trygge hender for lenge siden. Hva mener forumets reflekterte medlemmer om dette?

  Bare så det er sagt, jeg har ikke peiling på hvem "Soundscape" er....

  Er nok riktig at interessen er på vei oppover, men vi snakker nok først og fremst om produkter i den andre enden av prisskalaen tror jeg.

  Et merke som Denon f.eks. selger jo en del av sine rimelige spillere etc.
  Det er nok de "rimelige" produktene som har største delen av markedet.
  Spilleren til "Soundscape" og andre rigger i den prisklassen har nok neppe ett stort marked tror jeg.
  Og det er jo synd, for det er der godlyden er.

  Hva mener dere der ute?
  *KLIPSCHORN*BOTTLEHEAD*EAR*VPI*PIONEER*TASCAM*TEAC *AUDIO NOTE

 4. #4
  Akle
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr  Er nok riktig at interessen er på vei oppover, men vi snakker nok først og fremst om produkter i den andre enden av prisskalaen tror jeg.

  Et merke som Denon f.eks. selger jo en del av sine rimelige spillere etc.
  Det er nok de "rimelige" produktene som har største delen *av markedet.
  Spilleren til "Soundscape" og andre rigger i den prisklassen har nok neppe ett stort marked tror jeg.
  Og det er jo synd, for det er der godlyden er.

  Hva mener dere der ute?
  Solgt et par high-end produkter med et par år på baken for nærmere 1/4 pris (en pre nærmet seg 1/10), nesten tragisk. Heldigvis ble de også kjøpt til drømmepris, likevel... Bruktmarkedet er tregt, særlig litt eldre (behøver ikke være mange årene) produkter er vanskelige å omsette. Ser ut til at menigheten overvurderer utviklingen i hifimarkedet, for den går ikke akkurat i kvantesprang. Gjelder i alle fall ikke bare dyre vinylrigger.

 5. #5
  Back_Door
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr

  Kanskje mange ikke er klar over hvor høy kvalitet utstyr kan ha, selv om det er noen år gammelt? Samtidig er de da antagelig heller ikke klar over det gunstige forhold mellom pris og kvalitet?

 6. #6
  timc
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr

  Helt enig med Akle og Bobolav.

  Mvh

 7. #7
  Rojoh
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr

  Prisen er jo helt fair. Produktet er sikkert også av førsteklasses kvalitet - uten at jeg skal påberope meg å være vinylekspert. Vurderer å kjøpe meg platespiller siden jeg har kjøpt meg preamp med RIAA-trinn, men denne spiller er nok en klasse og to over hva jeg hadde tenkt. (Har jo ikke en eneste LP-plate heller). Nuvel: Jeg har ingen skammelige forhåpninger om å kjøpe den for skammelig lav pris. Hvis jeg ikke vil betale for den slags kvalitet, så får jeg pent ta til takke med noe simplere. Simplere er simplere. Ønsker jeg toppkvalitet, så må jeg være villig til å betale for det (enten i form av penger eller egeninnsats).Så enkelt er det.

  Mvh. Johan

 8. #8
  Bransjeaktør
  Ble medlem
  Apr 2005
  Innlegg
  623
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Jeg tror som sagt tidligere, at bruktbørsen her på sentralen er med på å bekrefte at Hi-Fi menigheten ikke er spesielt stor. Når det er sagt, tror jeg det er et enormt vekstpotensiale for hobbyen. Desverre tror jeg ikke rekruteringen vil skje gjennom HFS, da den for ofte er dominert at en del grinete og kværrulerende oppstøt. Har selv opplevd at skal man selge brukt er det mer lønnsomt med bruktbørsene på Lyd & Bilde sine sider og Audiophile sine sider.

  Her inne er det alltfor mange som har behovfor å mene noe om et og alt, og gjerne også det man finne til salgs på andre sider... Det innviterer i alle fall ikke til rekrutering å lese mye av det som blir skrevet her. Uansett, for de "innvidde" er det jo selvfølgelig mye morsom lesning her. Men for de som enda står på terskelen til å komme inn....??
  Acapella - audiotop - Einstein - emm labs - Garrott Brothers - Graham Engineering - Halcro - Hovland - Jorma Design - Marten - Montegiro - SME - SOTA - Trigon Audio - Tri-Planar - V.Y.G.E.R

 9. #9
  Hifi Freak tweakMan's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  6,203
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Det er sikkert 50 salgsider for elektronisk utstyr i norden.
  Jo flere steder man averterer, og joda, jo mer saklig man skriver, nøkternhet i annonsen tror jeg er lurt...

  Folk har som oftest bestemt seg på forhånd hva de er ute etter.
  Å avertere på litt større motorer som Blocket, Finn og hva de nå heter alle sammen er sikkert like lurt som HFS.
  Det dette gjør er større mulighet for treff via google og andre søkemotorer...

  Folk bruker ikke alltid å gå inn på sider. kanskje de skriver en søkestreng i google.
  Så å sørge for at overskriften på en eventuelt annonse er korrekt stavet.
  Overskrifter indekseres og gir bra treff i søkemotorer.

  Jeg kan og tenke meg at å begynne i den andre enden med å ikke kjøpe på impuls vil gjøre at man ikke trenger å selge så ofte...
  ..

 10. #10
  Hifi-entusiast e-h's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2006
  Innlegg
  372
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Jeg tror tweakMan har noe for seg. Har selv vært ute for å få hits ved hjelp av google til mine annonser. Dette gjør ofte at man får litt "drahjelp" for å starte budrunden.

  EDIT: I tillegg så få man jo muligheten til å nå et litt bredere publikum som ikke nødvendigvis er hififriker på den måten at de må snakke om det hele tiden

 11. #11
  Hifi Freak R.E.S.'s Avatar
  Ble medlem
  May 2006
  Innlegg
  5,122
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Litt på siden, men jeg lar det stå sin prøve: Finnes det noen god linkoversikt over nettsteder i norden der man kan avertere og finne brukt hifi?

  Hvis det mot formodning ikke skulle finnes, hvilke steder bør man kikke innom?
  | Hegel H590 | Bergmann Galder | Bergmann Odin | Lyra Etna | Burmester 100 | Aurender N100C | Topping D90 | Reloop Turn5 | Ortofon OM40 | Vovox Sonorus Direct S | Van Damme UP-LCOFC | BlueJeans LC-1 | Ansuz X | LessLoss DFPC Signature | PMC MB2 SE | Anthem MRX1120 | Pioneer UDP-LX500 | Paradigm Millenia | PMC Wafer 1 | PMC Wafer 2 | OSD R82 | OSD R82A | Samsung Q90R 65" | PS Audio P20 | Supra MD01-16EU | USM Haller |

  Hifi-journalist i Stereo+

 12. #12
  Æresmedlem Spiralis's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2005
  Innlegg
  14,983
  Tagget i
  3 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Kanskje mange ikke er klar over hvor høy kvalitet utstyr kan ha, selv om det er noen år gammelt? Samtidig er de da antagelig heller ikke klar over det gunstige forhold mellom pris og kvalitet?

  Jeg tror Bakdøra har ganske rett i sin vurdering her. Var selv ganske aktiv og trålte brukmarked både på HFS og andre steder for en tid siden. Nå har jeg det utstyret jeg var på jakt etter, så jeg har ikke vært på bruktsidene på evigheter. Det er ikke alle som er på stadig jakt etter oppgraderineger, og tilveksten av nye tullinger som oss er nok ikke veldig stor. Er nok også litt lurt å ha i bakhodet at endel av utstyret er jævlig dyrt, selv som brukt. Ikke alle samboere / hustruer som aksepterer at det brukes et par netto månedslønner på HiFi uansetthvor "godt kjøp" det måtte være.
  Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch.
  Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.

  Jeg er ikke verdiløs. Jeg kan alltids brukes som et dårlig eksempel

 13. #13
  Hifi Freak soundscape's Avatar
  Ble medlem
  Sep 2005
  Sted
  Nordre Follo
  Innlegg
  5,101
  Tagget i
  13 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Vel, jeg vet ikke om mitt lille hjertesukk fører til salg. Interessen for vinyl er nok større enn på mange år, men jeg har inntrykk av at mange vil sette i sammen sin egen combo mellom drivverk/arm/pickup osv. Har fått flere tilbud på verk og arm. Kanskje også en viss skepsis i å kjøpe brukt pick-up da denne slites ned mye fortere enn andre komponenter. Hjelper da ikke om jeg garanterer x antall timer. Prisen jeg forlanger er dessuten ikke høyere enn pick-up alene minus retipping ( sånn ca.)
  Må innse at markedet er smalere enn forventet for spiller i denne prisklassen, og regner med at prisen ikke er noe problem bare rette kjøper dukker opp.

  Ellers er vi nok generelt botskjemt med mye bra utstyr i lille "HiFi -Norge", noe som gjør at det ofte er kjøpers marked. Enda flere skummer nok bruktmarkedet, og lar det bli med drømmen, men en oppgradering/innvestering starter jo nettopp med drømmer.

 14. #14
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Dec 2003
  Innlegg
  4,450
  Tagget i
  2 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  For mange år siden så jeg en brukt Gyrodec (den vanlige, dyrere versjonen) med mörch dp6 gold arm og en dyr pickup jeg ikke husker navnet på. Den var til salgs for 8000,- og jeg hoppet ikke på p.g.a jeg hadde en cdspiller i kikkerten. Lurer på om han heldige kjøperen er på sentralen jeg

 15. #15
  Hifi Freak tweakMan's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  6,203
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Men, sånn generellt ved salg av vinyldekk..
  Danmark har ett mye større vinylmiljø enn norge...
  Sikkert sverige og... Ellers så ville jeg jo bare sporet opp vinylforum i vår granneland og eventuelt lest endel på diverse hifisider rundt om i europa/verden.
  Etterhvert vil man sikkert få litt oversikt over hvor det kjøpes og selges vinylsvarver!
  Holland og frankrike og sveits er sikkert og land med større vinylmiljøer. Og Polen ville jeg tro.
  Spania og Tyrkia og Italia er jo og mer vinyl i enn norge...
  Singapore er vel og mer vinylglad tror jeg.
  Å sette annonser inn i engelske sites er sikkert heller ikke så dumt.
  Frakt innen eu ved god og lur forpakning er ikke så uvanlig som man skulle tro...

  Eller, har man en spesiellt bra kombo, så kan man kontakte Higher-Fi eller noen større forretning kjede eller ett eller annet nedover i europa eller i england.
  Det hender disse tar inn brukt og selger det videre, muligens mot ett smerre beløp som formidler.
  Highend broker f.eks vil nok gjøre dette.

  Det er noe å merke seg... det finnes high end meglere og nemlig! En fordel med dette , er at da kan en eventuell kunde snakke med mellomkisen og få ett noenlunde nøytralt bilde ifra en sikkert meget dyktig hifielsker som har testet masser mer av greier enn noen av oss!
  Slikt kan selge varer har jeg hørt!

  En helt vanlig hifibutikk kan sikkert om det ligger til rette for dette legge ting ut for salg for en kunde.
  Diverse ordninger finnes vel for dette og så videre...

  Eller, i england finnes det f.eks rene butikker som rett og slett forhandler med brukt hifi utstyr...

  Mulighetene er så mange og varierte at det egentlig er å gjøre litt research som vil avgjøre suksessen her tror jeg.

  ..

 16. #16
  Bransjeaktør
  Ble medlem
  Apr 2005
  Innlegg
  623
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Min opplevelse er at vi "her opp på berget" kommer etter det som skjer nedover i Europa. Går du litt lenger syd mot Tyskland, Frankrike osv. har vinyl hatt en gedigen renesanse de siste årene, og er i forsatt vekst. Se bare hvor mange produsenter av vinyl snurrere som popper opp. Da særlig i Europa / Tyskland. Her holder det liksom med en P3 eller kanskje en P5 for mange... Men vent litt, uten at jeg skal være for profetisk her, Hi-End vinyl utstyr vil det bli bra marked for her også!!
  Acapella - audiotop - Einstein - emm labs - Garrott Brothers - Graham Engineering - Halcro - Hovland - Jorma Design - Marten - Montegiro - SME - SOTA - Trigon Audio - Tri-Planar - V.Y.G.E.R

 17. #17
  Hifi Freak endrea's Avatar
  Ble medlem
  Jun 2003
  Sted
  Bergen
  Innlegg
  1,700
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Hei

  Helt enig i at det ikke er særlig godt marked for brukt utstyr her i Norge. Folk som skal kjøpe noe brukt vil helst ha det gratis. Det beste hadde vært hvis man betalte dem for å overta utstyret. Jeg legger gjerne ut utstyr her på sentralen, men jeg legger også alltid utstyret ut på Audiogon og Audio-markt.de. Da har jeg i hvert fall hele verden som potensielle kjøpere. Det har vist seg å være veldig lurt.

  Endre
  "Hei folkens, er det virkelig ingen i kongeriket som har sansen for denne riggen ?
  Etter 2000 visninger av forrige annonse er den enda ikke solgt."

  Slik begynner "Soundscape" sin annonse på platespilleren sin. Dette utsagnet bekrefter hvilket inntrykk jeg har av bruktmarkedet her på forumet og andre plasser. De samme produktene annonseres flere ganger i løpet av noen uker/måneder. Er det slik at vi på en måte blir forledet til å tro at det er en enorm interesse rundt hi-fi når vi er inne på forumet og diskuterer/leser osv, det jo de samme (få?) som holder liv i denne hobbyen, eller..? Jeg tror det er mange drømmere der ute, det er vi jo alle, men jeg tror at det er en del folk som snakker/skriver ganske mye men som det kanskje ikke blir noe mer med, tar jeg helt feil her? Hvis interessen for analogt utstyr er sånn på vei oppover som noen mener så skulle utstyret til "Soundscape" vært i nye og trygge hender for lenge siden. Hva mener forumets reflekterte medlemmer om dette?

  Bare så det er sagt, jeg har ikke peiling på hvem "Soundscape" er....
  Avalon Acoustics Compas - APL DSD-M - APL DTR-M - Conrad Johnson ART Monoblocks - Conrad Johnson GAT Pre-amp - Kubala Sosna Emotion Cables - finite pagode Master Reference - Cerabase - Dillenhöfer Sound Systems 1K-NZ-HE

 18. #18
  Hifi Freak Viking's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  2,701
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr

  Hei

  Helt enig i at det ikke er særlig godt marked for brukt utstyr her i Norge. Folk som skal kjøpe noe brukt vil helst ha det gratis. Det beste hadde vært hvis man betalte dem for å overta utstyret. Jeg legger gjerne ut utstyr her på sentralen, men jeg legger også alltid utstyret ut på Audiogon og Audio-markt.de. Da har jeg i hvert fall hele verden som potensielle kjøpere. Det har vist seg å være veldig lurt.

  Endre
  Jeg skal legge ut forsterkeren min i Europa etterhvert. I Norge skal man ha Pass X350.5 gratis tror man, da hiver jeg den heller på dynga eller har den til senere prosjekter. Mange tror du er desperat fordi du skal selge. De tror at han der han er i beit for penger så vi kan skamby, kjøss meg i r.vva sier jeg da
  CEC TL3N, WW Platinum starlight AES/EBU og Silver Electra, Verastarr Grand Illusion Statement HC strømkabler og Signature 2 XLR,Trinnov Amethyst, Denafrips Terminator, Audio Insight M1(2,5kva trafo), Audio Insight Ribbon Reference 2.2, Verastarr Signature 2 EVO HT-kabel

 19. #19
  om.s
  Guest

  Re: Salg av bruktutstyr


  Jeg skal legge ut forsterkeren min i Europa etterhvert. I Norge skal man ha Pass X350.5 gratis tror man, da hiver jeg den heller på dynga eller har den til senere prosjekter. *Mange tror du er desperat fordi du skal selge. De tror at han der han er i beit for penger så vi kan skamby, kjøss meg i r.vva sier jeg da
  Enig ang det med "HFS" priser på HiFi, og er det da heller ikke heller blandt det siste som er populärt her inne kan selv små og store perler bli forbigått, og det skjer til stadighet....

  Det rådende er visst som allerede påpekt av flere, det skal väre så billig som mulig og helst gratis og har man funnet det på dynga så er det best, så ikke sleng Passén din Viking .....

  mvh

 20. #20
  Hifi Freak Viking's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  2,701
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Salg av bruktutstyr


  Enig ang det med "HFS" priser på HiFi, og er det da heller ikke heller blandt det siste som er populärt her inne kan selv små og store perler bli forbigått, og det skjer til stadighet....

  Det rådende er visst som allerede påpekt av flere, det skal väre så billig som mulig og helst gratis og har man funnet det på dynga så er det best, så ikke sleng Passén din Viking .....

  mvh
  CEC TL3N, WW Platinum starlight AES/EBU og Silver Electra, Verastarr Grand Illusion Statement HC strømkabler og Signature 2 XLR,Trinnov Amethyst, Denafrips Terminator, Audio Insight M1(2,5kva trafo), Audio Insight Ribbon Reference 2.2, Verastarr Signature 2 EVO HT-kabel

Side 1 av 2 12 SisteSiste

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed