Resultater 1 til 16 av 16
Abonnér på denne tråden
 1. #1
  Hifi-entusiast Nolfi's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2006
  Innlegg
  408
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Jeg har fått til oppgave å finne et komplett anlegg til svigerforeldrene mine til max 10.000,-
  De trenger cd-spiller, radio (FM / DAB / kombinert) og mulighet for streaming fra NAS.
  Høyttalere skal kunne monteres på veggen. Helst ingen sub, men må det til så må det til..
  Hadde tenkt meg noe i designmessig stil med Arcam Alpha 8 eller Cambridge A300. Helst lyse fargetoner (hvit/alu/etc.) Gjerne receiver (hvis det fåes) + CD-spiller men ellers forsterker + CD-spiller + tuner og en SqueezeBox Duet / Classic, men er litt i tvil mtp. høyttalere.
  Innspill mottas med takk!

  Mvh. N

 2. #2
  Hifi-entusiast Nolfi's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2006
  Innlegg
  408
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Lurer litt på en løsning som NAD sin fullintegrerte cd-receiver C715 til 3500 med FM / 4300 med DAB.
  Dali Fazon Sat høyttalere til veggplassering til 5000 kr. / settet.
  Er ikke så begeistret høyttalerne, men noe i denne stilen er jeg på jakt etter..

 3. #3
  Æresmedlem baluba's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2009
  Sted
  Kopervik og Bergen
  Innlegg
  24,596
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Kombinasjonen Denon cd-receiver og Carlsson skal jo låte ganske bra ifølge menigheten.
  -The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There is also a negative side. ( Hunter S. Thompson) -Renouncing the right is like waking from a disturbing dream or throwing off an especially nasty hangover. (Dr. Aidan Rankin, ex UKIP)

 4. #4
  Hifi-entusiast Nolfi's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2006
  Innlegg
  408
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Sitat Sitat fra baluba
  Kombinasjonen Denon cd-receiver og Carlsson skal jo låte ganske bra ifølge menigheten.
  Carlsson som i...?

 5. #5
  Æresmedlem baluba's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2009
  Sted
  Kopervik og Bergen
  Innlegg
  24,596
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Sitat Sitat fra Nolfi
  Sitat Sitat fra baluba
  Kombinasjonen Denon cd-receiver og Carlsson skal jo låte ganske bra ifølge menigheten.
  Carlsson som i...?
  Carlsson OA52 for eksempel. Disse legendariske svenskene har en egen tråd i denne kategorien. Sjekk den opp, der får du kanskje noen tips. Disse høyttalerne forsvinner i stuen i og med at de er lave, og ikke synlige over en meter. Likevel spiller de et stort og høyt lydbilde.

  -The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There is also a negative side. ( Hunter S. Thompson) -Renouncing the right is like waking from a disturbing dream or throwing off an especially nasty hangover. (Dr. Aidan Rankin, ex UKIP)

 6. #6
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Jun 2007
  Innlegg
  1,374
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Var selv i lignende situasjon i høst, men da hos mine foreldre.
  Min mor ville absolutt ha små vegghengte høytalere som helst ikke skulle synes. Jeg ville ha litt bedre lyd der til sist års julefeiring.. Endte opp med at jeg satte inn noen smale og pene System Audio SA-10 gulvstående høyttalere og en Primare I20 integrert forsterker, kjøpt brukt kom dette på like over kr 5500,- satte også inn en SB Classic jeg hadde til overs. Det ble litt "fuzz" rundt valg av høyttalere og at jeg gjorde det uten at de viste det, men nå er de veldig fornøyd med utseende, lyd, og brukervennlighet på annlegget.

 7. #7
  Hifi-entusiast Nolfi's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2006
  Innlegg
  408
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Selv hadde jeg ønsket gulvstående, men grunnet møblering er dette desverre ikke mulig. Sattelit + sub er en mulighed.

 8. #8
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Feb 2007
  Innlegg
  3,534
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Sitat Sitat fra Nolfi
  Selv hadde jeg ønsket gulvstående, men grunnet møblering er dette desverre ikke mulig. Sattelit + sub er en mulighed.
  Kjøp en sånn en: http://www.klipsch.com/na-en/product...-sxt-overview/
  Folk som ikke vil ha høyttalere, vil ikke høre musikk, heller.

  Honkey
  Det er en deilig dag for nye diskusjoner!

 9. #9
  Æresmedlem baluba's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2009
  Sted
  Kopervik og Bergen
  Innlegg
  24,596
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Yamaha Pianocraft er pene saker, og jeg tipper høyttalerne derfra uten problemer kan henges opp på veggen, eller settes i en bokhylle. Jeg er ofte enig med deg, Honkey, men du vet jo at det ikke stemmer. Det vil si at mange elsker musikk uten å ha behov for stort anlegg, men som oftest ønsker godt voksne litt mer enn det en iPod-dock gir dem. De ønsker stort sett å spille både cd og radio.

  På den annen side klarer min far seg med discman, som han bruker hver dag når han skal høre musikk på litt høyt nivå. Ikke rart at han har litt dårlig hørsel, forresten.
  -The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There is also a negative side. ( Hunter S. Thompson) -Renouncing the right is like waking from a disturbing dream or throwing off an especially nasty hangover. (Dr. Aidan Rankin, ex UKIP)

 10. #10
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Feb 2007
  Innlegg
  3,534
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Sitat Sitat fra baluba
  Yamaha Pianocraft er pene saker, og jeg tipper høyttalerne derfra uten problemer kan henges opp på veggen, eller settes i en bokhylle. Jeg er ofte enig med deg, Honkey, men du vet jo at det ikke stemmer. Det vil si at mange elsker musikk uten å ha behov for stort anlegg, men som oftest ønsker godt voksne litt mer enn det en iPod-dock gir dem. De ønsker stort sett å spille både cd og radio.

  På den annen side klarer min far seg med discman, som han bruker hver dag når han skal høre musikk på litt høyt nivå. Ikke rart at han har litt dårlig hørsel, forresten.
  Ja, jeg provoserer litt. Jeg bare synes at folk har litt underlige prioriteringer til tider. ... - Jo, vi vil ha bra lyd, men vi vil bare ikke se hvor den kommer fra!
  Dessuten er de små Klipsch-greiene friske saker, og iPod'en har nettradio, så jeg var faktisk på ballen, også, skjønner du!

  Honkey
  Det er en deilig dag for nye diskusjoner!

 11. #11
  Overivrig entusiast spurv's Avatar
  Ble medlem
  Sep 2004
  Innlegg
  700
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k


 12. #12
  Æresmedlem baluba's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2009
  Sted
  Kopervik og Bergen
  Innlegg
  24,596
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Sitat Sitat fra Honkey-Chateau
  Sitat Sitat fra baluba
  Yamaha Pianocraft er pene saker, og jeg tipper høyttalerne derfra uten problemer kan henges opp på veggen, eller settes i en bokhylle. Jeg er ofte enig med deg, Honkey, men du vet jo at det ikke stemmer. Det vil si at mange elsker musikk uten å ha behov for stort anlegg, men som oftest ønsker godt voksne litt mer enn det en iPod-dock gir dem. De ønsker stort sett å spille både cd og radio.

  På den annen side klarer min far seg med discman, som han bruker hver dag når han skal høre musikk på litt høyt nivå. Ikke rart at han har litt dårlig hørsel, forresten.
  Ja, jeg provoserer litt. Jeg bare synes at folk har litt underlige prioriteringer til tider. ... - Jo, vi vil ha bra lyd, men vi vil bare ikke se hvor den kommer fra!
  Dessuten er de små Klipsch-greiene friske saker, og iPod'en har nettradio, så jeg var faktisk på ballen, også, skjønner du!

  Honkey
  Jada, skjønner det.

  En annen sak er at vi nuts ofte glemmer at lyden ikke er såååå viktig, og at Bose låter helt ypperlig i de flestes ører. Homogenitet har noe med seksualitet å gjøre for nordmenn flest. Så hva med Bose. Det er usynlig, og fyller rommet med lyd. I litt mindre kresne ører. Det er jo ikke vi som skal leve med lyden, selv om vi er på besøk hver søndag.
  -The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There is also a negative side. ( Hunter S. Thompson) -Renouncing the right is like waking from a disturbing dream or throwing off an especially nasty hangover. (Dr. Aidan Rankin, ex UKIP)

 13. #13
  Hifi-entusiast Nolfi's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2006
  Innlegg
  408
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Har sett en System Audio Geyser CD-receiver + System Audio Talent veggmonterte høyttalere.
  Det kan fåes for under 10k hos Soundgarden.
  Noen innspill på denne kombo?

 14. #14
  Hifi Freak Ulf-B's Avatar
  Ble medlem
  May 2008
  Sted
  Oslo
  Innlegg
  7,827
  Tagget i
  0 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Det hender at jeg låner øre til slike små anlegg - selv om jeg ikke har hørt akkurat det oppsettet du referer til - og det slår meg at de så å si uten unntak leverer overraskende bra lyd. Helt sikkert allright lyd i System Audio anlegget også. Forutsatt at man ikke er ute etter et partyanlegg i en stor ballsal av et lytterom. Dette System Audio anlegget har - såvidt jeg kan se - mulighet for tilkobling av en sub etterhvert. Det kan jo være neste trinn - kan hende i form av en liten julepresang ved neste korsvei.

  Selv har jeg ved et par anledninger stilt opp som hifirådgiver for både slektninger og venner som hatt lignende behov - noe smått, pent, diskret og passe velspillende - og da er det viktig, synes jeg, at man prøver å se verden med andre briller enn dem man bruker til daglig. Det er lett å tenke at alle skal gjøre slik vi selv gjør: grave dypt i lommeboken for å kjøpe svær og dyr elektronikk i kombinasjon med noen enda større og kanskje like dyre høyttalere - slik at det låter som i vår egen musikkhule. Det er - tro det eller ei - ikke alle som vil ha det slik.
  1) SB Touch m/iPad, Beolab 5
  2) SB Touch, Weiss DAC-1 MkII, Get-boks, Hegel HD20 DAC, Copland DRC-205, Primare BD32, ML 326s, 2x Bryston PP 300 SST, ProAc DB1, REL S3 sub
  3) SB Touch, Benchmark DAC-3 HGC, 2x Benchmark AHB2, ProAc D1, ProAc ER-1 sub, Denon AH-D7000

 15. #15
  Æresmedlem
  Ble medlem
  Dec 2003
  Sted
  Hamar
  Innlegg
  11,990
  Tagget i
  2 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  Kjøp en av alt-i-ett-boksene som Neby pusher. Geneva? Er det det de heter. Ser bra ut i rett farge og tar liten plass, nesten kabelløs osv osv. Da blir du grom.
  Feickert Blackbird platespiller / Kuzma 4 point arm med VdH Colibri XCP-HO
  Luxman EQ500 RIAA
  Marantz CD-7 og CD12 - Luxman DA06 DAC
  Luxman L509x forsterker
  Tannoy DC10A

 16. #16
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Oct 2004
  Sted
  Trondheim
  Innlegg
  599
  Tagget i
  2 Innlegg

  Komplett anlegg til svigers, max 10k

  'Stereo One' fra Audio Pro spiller meget bra til prisen.

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed