Mener og huske at silverline serien til NAD var laget av Gryphon for NAD men er ikke sikker. Har en til hjemlån nå.
Er det noen av de allvitende her inne som har kjennskap til denne forforsterkeren?
Mvh
Flaggstangen.
|
Mener og huske at silverline serien til NAD var laget av Gryphon for NAD men er ikke sikker. Har en til hjemlån nå.
Er det noen av de allvitende her inne som har kjennskap til denne forforsterkeren?
Mvh
Flaggstangen.
Prima Luna Prolouge Six, Conrad Johnson Premier 10, Wadia 121, DCD S10 mk2, Martin Logan Source SE, Rega RP40,Elys 40, Michelle Tecnoweight, Clearaudio Nano, Van den hul, Taralabs, Inakustic strømrens.
Mac Mini / Roon | Allo DigiOne Signature streamer med SBooster BOTW mk II / DietPi | Wadia di122 med SBooster BOTW | Hegel H300 | Elac 247.2 | Elac Sub 2050 | Silver Audio SPDIF | Nordost Heimdall 2 SPDIF | Ansuz Signalz X xlr | Nordost Frey ht kabler | FAT LMC, Jorma og Nordost Red Dawn nettkabler
Jeg har hatt NAD S100 i et par år og må si at det var veldig kjedelig. Ikke noe sarlig mye klang i den forforsterkeren. Litt mørk, grovkornete og uten eleganse. En EC 4.5 vil gjøre mye bedre jobb for samme penger.
Fender Stratocaster, Martin HD-28, Laney Lionheart, Fulltone
Takker for innspill.
Parer den nå med en EC AW 100, og må si at den ikke er så ulikt EC 1 pre som jeg har brukt fram til nå. Den spiller med meget bra oppløsning, men som det er poengtert kanskje den fram hever mellomtonen litt mye. Bassen derimot syntes jeg den får fram på en framdragende måte. En fordel er jo fjernkontroll som EC 1 ikke har.
Skal prøve noen flere bla EC 4.6 og 4.7 så får vi se
Mvh
Flaggstangen
Prima Luna Prolouge Six, Conrad Johnson Premier 10, Wadia 121, DCD S10 mk2, Martin Logan Source SE, Rega RP40,Elys 40, Michelle Tecnoweight, Clearaudio Nano, Van den hul, Taralabs, Inakustic strømrens.
Et lite tips til en i mine ører ganske nøytral og veldig god forforsterker er Meridian 502. I mine ører mye bedre enn EC 4.6, som jeg sammenligna den direkte mot. Kostet for endel år tilbake 22000, men det skulle ikke meg forundre om André på Hifi Huset har en liggende du kan få ganske billig.. Har fjernkontroll og er balansert.
Mac Mini / Roon | Allo DigiOne Signature streamer med SBooster BOTW mk II / DietPi | Wadia di122 med SBooster BOTW | Hegel H300 | Elac 247.2 | Elac Sub 2050 | Silver Audio SPDIF | Nordost Heimdall 2 SPDIF | Ansuz Signalz X xlr | Nordost Frey ht kabler | FAT LMC, Jorma og Nordost Red Dawn nettkabler
s100 har ingenting med gryphon å gjøre. s300 var bygget over samme lest som tabu century, men brukte kjipere trafoer og et par andre ting.
"Brief Facts
The S100 is a NAD Silverline product, designed in the UK and manufactured by Gryphon, a NAD subsidiary. It cost $1.8k, which seems a rather high price. Of course, my Line-1 cost a bit more and there is always the possibility that good solid state may outperform tubes...."
Hadde S100 og 2 stk S200 en stund. Solgte forforsterkeren først.
Var mere fornøyd med forsterkerne.
Har hatt S100 og S200. Til prisen jeg fikk de for på bruktmarkedet var de vell verdt penga. Men til ordinærpris syns jeg de hadde bomma stygt. Men nå er det jo trådstarter som skal ha dette, og han må nesten ta en avgjørelse selv om han syns det låter pent.
S100 solgte jeg for 4000kr for ca 4 år siden, byttet i EC 4.7. Tror S100 kosta meg det samme som jeg solgte den for.
S200 solgte jeg for ca 5 år siden, byttet til Midgard Audio Oberon 6.1. Ble et bytte på godt og vondt. Fikk igjen 8000 for S200 da (kjøpte den brukt for samme pris, 3mnd gammel).
EC 4.7 var god i lyden. Men den hadde også sine mangler, samt kvaliteten på selve enheten er så som så. Skurrer ifra potmeter o.l. Solgte den til fordel for Audionet Pre1G2, men det er en helt annen storry.
Mine lydopplevelser av Nad Silverline s 100 og s200 er svært positive. Hatt dette settet i tre år. Jeg har hatt Electrocompaniet ec4-7 og aw 120, samt Parasound halo p3 og halo 21 på hjemmelån til sammenligning. Mine opplevelser med både Parasound og Electrocompaniet var at lydbilde "falt noe sammen" i forhold til Nadene. Det føltes som morofaktoren ble borte og at det ble kjedeligere å høre på. Kjenner meg lite igjen i beskrivelser ovenfor om negative opplevelser av bass, mellomtone og diskantgjengivelse. Tvert i mot opplevde jeg at naden gikk dypere med mer trykk hele veien. Mellomtonen på f.eks Diana Kralls innspillinger har høy gåsehudfaktor. Mellomtonen er etter min vurdering meget god.Overtonestrukturen er glimrende. Diskanten har aldri vært noe problem heller. Må også påpeke at jeg opplevde store endringer i lyden når jeg byttet ut alle nettkabler til supra. Særlig var det store endringer med Kimber timbre med next gen kontakter. Prøvde med kimber silverstreak med balanserte kontakter, dette ga i mine ører "dårligere lyd." Ble liksom litt "too much" og mindre musikalskt. Jeg har kimber monocle til høyttalerene, JBL 260 tl. Bruker Kimber timbre next gen på det meste. Bruker Electrocompaniet dac. Synes jeg har kjempelyd på alle sjangere. Er meget fornøyd. Jeg har vært hifi lytter i 40år, hatt mye forskjellig utstyr, lyttet på mye, kan bare si at mitt intrykk av nad silverline s100 og 200 er at de er verdt hver krone. Har hatt mange erfarne lyttere på besøk. Ingen har opplevd at nadene har gjort en dårlig jobb. Hadde JM lab electra 926 høyttalere tidligere, nadene spilte også flott på disse, men her ble det litt lite i de lave oktavene. Dette er selvfølgelig subjektive lydopplevelser. Lytterom og matching har mye å si også.![]()