Side 1 av 2 12 SisteSiste
Resultater 1 til 20 av 24
Abonnér på denne tråden
 1. #1
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Jan 2004
  Innlegg
  590
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  Anlegg som engasjerer!!

  Dæven som anlegget rocker med Led Zeppelin nå *(physical graffitti) *

  Digg å ha et anlegg som funker på mange forskjellige musikktyper - jeg koser meg med, og forstår ikke helt "klaging" på at gammel Genesis låter så dårlig, U2 (ikke kjent for god lydkvalitet) hører jeg også på med stor nytelse.

  Det låter selvfølgelig aller best på gode innspillinger som Buddy Guy (blues singer) - Alison Krauss (live) - Patricia Barber!!! * - diverse fra kkv etc. men ..... det er bare en bonus.

  Hva skal så trå¨den handle om? Kanskje innspill på hva dere syns anlegget funker best på - eventuelt hva diverse komponenter funker best på - av musikktyper?

  Jan Terje  EMC 1 - UP * BAT VK3 IX-SE * AW 180 * DALI HELICON 800
  Nietche: &quot;Without music, the world would be an infinitely poorer place&quot;.<br /><br />MITT ANLEGG: http://www.hifisentralen.no/galleri/index.php?cat=11542<br /><br />EMC1-UP, BAT VK3IXSE, EC-AW180, QUAD ESL989, B&W MATRX 802, REL STORM V, TECHNICS SL 1610 MK2 - DENON 103 R, Dynamic precision BPC 7.3, Abrahamsen Dac V6

 2. #2
  Hifi-entusiast jaerbo's Avatar
  Ble medlem
  Oct 2004
  Innlegg
  164
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Stilig anlegg!!

  Du har PM!

  Mvh JE
  NAIM/LV/NAGRA/LUXMAN/GARRARD/THORENS/ORTOFON/GRAHAM

 3. #3
  atledreier
  Guest

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Hadde Helicon 400 før, og har nå Euphonia MS4. Disse gutta hos Dali har skjønt hva musikk handler om. Rock har baller, techno har dunk, klassisk har sjel, musikk er morro!

  Alt funker som juling; ingen nevnt, ingen glemt!

 4. #4
  Hifi-entusiast
  Ble medlem
  Nov 2005
  Innlegg
  458
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Hehe, fett!

  AW-180 er et av de absolutt beste effekt-trinnene jeg noensinne har hørt. Mange år siden sist nå, men jeg glemmer aldri opplevelsen av dem på B&W Matrix 803. Pene å se på er de også!

  Er det ikke deilig å ha et anlegg man har "truffet blink" med? Er i samme situasjonen selv, til tross for at anlegget mitt ligger endel lavere i pris.

  Jeg synes gammel Genesis låter aldeles fremragende (hørte på "Selling England by the Pound" senest i morges). Ingenting låter dårlig her. Selv Darkthrone-skiver med ekstremt pistrete og skarp lyd låter kult.

  Så jeg mener at mitt anlegg farger lyden helt minimalt. Dessuten er det veldig riktig dimensjonert i forhold til rommet. Når folk her på forumet klager over at så mange innspillinger låter helt jævlig på det dyre stereoanlegget, så tror jeg enten de har et problem med at anlegget farger lyden eller at anlegget er overdimensjonert i forhold til rommet. Kanskje en kombinasjon av begge?

  Det er aldeles ikke vanskelig å få KKV-innspillinger til å låte godt på et anlegg - de er jo nettopp gode (men enkle) produksjoner! Selv på minianlegget til dama mi låter disse innspillingene skremmende bra. Men å få "overprodusert" blackmetal til å låte kult er derimot vanskelig - men absolutt fullt mulig.

  Denon DVD-2910, <br />Technics SL-1200 mk2 med Shure M44-7<br />iMac 17&quot; 2,0GHz kjørt gjennom Behringer FCA-202 lydkort<br />Denon PMA-1500AE,<br />B&amp;W DM602 series 3

 5. #5
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Ålesund
  Innlegg
  705
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Sikkert steinbra lyd! tok du den? Pene er de også!Har Dali selv(40) kan ikke sammenlignes med dine moderne! kansje foruten bassen(8 8tommere,både trykkammer og bassrefleks) For de som er ute etter høytt i prisklassen MÅ dere teste Cabassene! Mitt krav var gjennomsiktige høytt.med tilnermet Pa.lyd og det fikk jeg til de grader!! Fullt mulig å handle de for under 100,selv om de står i 125...
  Cabasse BalticII+Velodyne DD-10.Hegel H1Se,Mac mini,HarmoyAudio dac... Nr.2: Dali 40.Mk1.Denon Pra 1500.2xPoa6600a.Dcd 3560

 6. #6
  Hifi-entusiast maxmekker's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2005
  Innlegg
  482
  Tagget i
  0 Innlegg
  Torget
  1

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Grattis. Det er alltid morro når en føler att man begyner å komme i mål med ett oppsett som en kan virkelig kose seg med.

  Har selv gort ett og annet litt dumt kjøp, men føler at jeg er på vei. Det er da også morro å teste mye forskjellig, dukker stadig opp noe nytt og bedre!
  Auralic Aries streamer, Lyngdorf tdai 3400, Sonous Faber olympia 2 høyttaler, Lyngdorf BW 2 sub, 2 stk. Pluss diverse Nordost kabler.

 7. #7
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Jan 2004
  Innlegg
  590
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Hehe, fett!

  AW-180 er et av de absolutt beste effekt-trinnene jeg noensinne har hørt. Mange år siden sist nå, men jeg glemmer aldri opplevelsen av dem på B&W Matrix 803. Pene å se på er de også!

  Er det ikke deilig å ha et anlegg man har "truffet blink" med? Er i samme situasjonen selv, til tross for at anlegget mitt ligger endel lavere i pris.

  Jeg synes gammel Genesis låter aldeles fremragende (hørte på "Selling England by the Pound" senest i morges). Ingenting låter dårlig her. Selv Darkthrone-skiver med ekstremt pistrete og skarp lyd låter kult.

  Så jeg mener at mitt anlegg farger lyden helt minimalt. Dessuten er det veldig riktig dimensjonert i forhold til rommet. Når folk her på forumet klager over at så mange innspillinger låter helt jævlig på det dyre stereoanlegget, så tror jeg enten de har et problem med at anlegget farger lyden eller at anlegget er overdimensjonert i forhold til rommet. Kanskje en kombinasjon av begge?

  Det er aldeles ikke vanskelig å få KKV-innspillinger til å låte godt på et anlegg - de er jo nettopp gode (men enkle) produksjoner! Selv på minianlegget til dama mi låter disse innspillingene skremmende bra. Men å få "overprodusert" blackmetal til å låte kult er derimot vanskelig - men absolutt fullt mulig.
  Flotte greier! Det er klart at særlig musikkgleden er fullt mulig å oppnå på tildels rimelig utstyr.

  Jeg hjalp forøvrig en kamerat med å kjøpe anlegg, han endte opp med B&W høttalerne som du har, etter at min anbefaling av Dali 5005 vist seg å gi litt for mye boom i bassen i hans vesle student-leilighet.

  Han spiller på en Marantz-signature forsterker og trives med det!!

  JAERBO: Har vært i bursdag til nå, skal svare deg i løpet av kvelden.

  MAVERICK: Euphonia -

  JT

  Nietche: &quot;Without music, the world would be an infinitely poorer place&quot;.<br /><br />MITT ANLEGG: http://www.hifisentralen.no/galleri/index.php?cat=11542<br /><br />EMC1-UP, BAT VK3IXSE, EC-AW180, QUAD ESL989, B&W MATRX 802, REL STORM V, TECHNICS SL 1610 MK2 - DENON 103 R, Dynamic precision BPC 7.3, Abrahamsen Dac V6

 8. #8
  Hifi-entusiast
  Ble medlem
  Nov 2005
  Innlegg
  458
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!


  Flotte greier! Det er klart at særlig musikkgleden er fullt mulig å oppnå på tildels rimelig utstyr.

  Jeg hjalp forøvrig en kamerat med å kjøpe anlegg, han endte opp med B&W høttalerne som du har, etter at min anbefaling av Dali 5005 vist seg å gi litt for mye boom i bassen i hans vesle student-leilighet.  Kan tenke meg det, ja. Dali 5005 er endel liter større, da.

  Da jeg bodde på studenthybel (11 kvardat) brukte jeg B&W DM601s2, faktisk. Og disse dreiv jeg med en NAD C320. Funka veldig bra, faktisk. Naboene mine ble jævlig overraska da de så hvor små høyttalerne mine faktisk var, for å si det sånn.

  Disse høyttalerne sto ikke på stativer, og jeg fikk aldri stilt dem opp slik at perspektivet ble optimalt. Derimot fungerte det overfylte kles/roteskapet som en glimrende bassfelle når skapdøra sto åpen, så bassen ble veldig flat og fin. Gøy hva man kan få til med beskjedne ressurser!
  Denon DVD-2910, <br />Technics SL-1200 mk2 med Shure M44-7<br />iMac 17&quot; 2,0GHz kjørt gjennom Behringer FCA-202 lydkort<br />Denon PMA-1500AE,<br />B&amp;W DM602 series 3

 9. #9
  Hifi-entusiast
  Ble medlem
  Apr 2002
  Innlegg
  485
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Jeg bruker et sett dali 5005 på min lille hybel og de fungerer fint de. Kjører dog en rørforsterker med ok med ikke latterlige krefter, så jeg får mellomtonen jeg liker og ikke så ekstremt med bass som en transistor forsterker i samme prisklasse sannsynligvis ville levert, for plassering og matching er en utfordring når stua+soverommet er på ~10m2

 10. #10
  Servicemann RJEL's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2004
  Innlegg
  1,957
  Tagget i
  3 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  AW180 har gitt meg mange fine stunder, gode blokker, selv om jeg ikke bruker de i dag kommer jeg nok neppe til å selge de.
  Det finnes 10 typer mennesker. De som forstår binært tallsystem og de som ikke gjør det!
  http://www.rj-elektronikk.no

 11. #11
  Hifi-entusiast leifa's Avatar
  Ble medlem
  Jun 2005
  Innlegg
  181
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Stilig anlegg. Veldig pent satt opp, og jeg tviler ikke et sekund på at det låter fantastisk.
  Selv er jeg også meget godt fornøyd med mitt, men her er det lytterommet som er det svake punkt.

  Dali har alltid laget godsaker. Men jeg synes de begyner å prise høyttalerne sine litt vel høyt. Den gang som Dali 40 var toppmodellen kostet den ikke mer enn 10-12.000 kroner. Og det var også en stor høyttaler, 2 8 tommers basselement, og en gedigen finish... Nå koster jo Dali like mye som annen high end. Desverre.

  Kos deg med anlegget ditt!


  Leif Arild
  (Adyton XP3d og JBL 4430 selges)
  Marantz cd63 se, Nakamichi CA5e II, Nakamichi PA5e II, JBL BX63a + Adyton XP3d, JBL 4430, JBL B460, JBL 4628B

 12. #12
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Dec 2004
  Innlegg
  993
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Det låter selvfølgelig aller best på gode innspillinger som Buddy Guy (blues singer) - Alison Krauss (live) - Patricia Barber!!! * - diverse fra kkv etc. men ..... det er bare en bonus.

  Jan Terje  EMC 1 - UP * BAT VK3 IX-SE * AW 180 * DALI HELICON 800
  Flott anlegg! Ehhhh.... hva er kkv etc?
  1 pall med ICEPowerforsterkere - Shanling CD A10T - 2 x Behringer DCX2496 -&nbsp;Behringer SRC2496 - SLE V8Pro aktiv pre - Kimber og Supra kabler - DIY høyttalere med Seas og Beyma

 13. #13
  Ludo
  Guest

  Re: Anlegg som engasjerer!!


  Flott anlegg! Ehhhh.... hva er kkv etc?
  Kirkelig Kultur Verksted

  http://www.kkv.no

 14. #14
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Jan 2004
  Innlegg
  590
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Litt vel mye forkortelser kanskje.. men kirkelig kulturverksted stemmer, etc = et cetera.

  Jeg er også meget fornøyd med aw 180 - blokkene, oppgradert strømforsyning gir litt mer snert i basse enn de gamle.

  Men nå skulle ikke denne tråden være en skryte-tråd om mitt anlegg - fordi om det jaggu ! er verdt litt skryt

  HVA slags musikk funker anlegget deres best på? Eventuelt erfaringer med enkeltkomponenter og musikktyper - eksempelvis høyttalere?

  JT

  JT

  Nietche: &quot;Without music, the world would be an infinitely poorer place&quot;.<br /><br />MITT ANLEGG: http://www.hifisentralen.no/galleri/index.php?cat=11542<br /><br />EMC1-UP, BAT VK3IXSE, EC-AW180, QUAD ESL989, B&W MATRX 802, REL STORM V, TECHNICS SL 1610 MK2 - DENON 103 R, Dynamic precision BPC 7.3, Abrahamsen Dac V6

 15. #15
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Jan 2004
  Innlegg
  590
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Stilig anlegg. Veldig pent satt opp, og jeg tviler ikke et sekund på at det låter fantastisk.
  Selv er jeg også meget godt fornøyd med mitt, men her er det lytterommet som er det svake punkt.

  Dali har alltid laget godsaker. Men jeg synes de begyner å prise høyttalerne sine litt vel høyt. Den gang som Dali 40 var toppmodellen kostet den ikke mer enn 10-12.000 kroner. Og det var også en stor høyttaler, 2 8 tommers basselement, og en gedigen finish... Nå koster jo Dali like mye som annen high end. Desverre.

  Kos deg med anlegget ditt!


  Leif Arild
  (Adyton XP3d og JBL 4430 selges)
  Ja jeg har også hatt litt problemer med rommet (stua) - men det har jeg prøvd å gjøre noe med :  Ett av tiltakene...

  Takk - og kos deg med musikken du også!!

  JT
  Nietche: &quot;Without music, the world would be an infinitely poorer place&quot;.<br /><br />MITT ANLEGG: http://www.hifisentralen.no/galleri/index.php?cat=11542<br /><br />EMC1-UP, BAT VK3IXSE, EC-AW180, QUAD ESL989, B&W MATRX 802, REL STORM V, TECHNICS SL 1610 MK2 - DENON 103 R, Dynamic precision BPC 7.3, Abrahamsen Dac V6

 16. #16
  Hifi Freak JanOlav's Avatar
  Ble medlem
  Dec 2005
  Sted
  Sandefjord
  Innlegg
  7,241
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!
  Så jeg mener at mitt anlegg farger lyden helt minimalt. Dessuten er det veldig riktig dimensjonert i forhold til rommet. Når folk her på forumet klager over at så mange innspillinger låter helt jævlig på det dyre stereoanlegget, så tror jeg enten de har et problem med at anlegget farger lyden eller at anlegget er overdimensjonert i forhold til rommet. Kanskje en kombinasjon av begge?

  Problemet eller fordelen med et dyrt anlegg er jo at det avslører svakheter i innspillinger etc. Våre billige er ikke i stand til det (mener jeg). Heldigvis eller uheldigvis!!
  Det er desverre våre billige anlegg som farger lyden.
  *KLIPSCHORN*BOTTLEHEAD*EAR*SANSUI*PIONEER*TECHNICS *

 17. #17
  Hifi Freak Powerpoint's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2003
  Innlegg
  4,602
  Tagget i
  2 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Hei Jan Terje! Ta en tur innom "generalen" så skal du få høre hva anlegget funker best på ;-) Forøvrig helt enig med deg i dine betraktninger mhp å ha fokus på musikk gleden, og ta gode innspillinger som en bonus.
  Livet er som kjent ikke bare en dans på nevroser, men også en skli tur i kaviar ;-)
  Jeg ønsker meg herved at du presenterer anlegget ditt på hjemmesiden til klubben vår. Pilzen Formann
  Dr.Feickert Firebird, Kuzma 4Point, Miyajima Shilabe, DPR 2.2, Audionet ART G2 + EPS, DP DAC 8.01, DP C1b, DPA 6.4, Quad ESL-2905, Black Magic R IC mk.II SE XLR, DP Blå Digital, Black Magic Emotion, LMC FAT, Shunyata Phyton Cryo, Shunyata Taipan Helix Cryo, DP 20A, Fisch Audio nettfilter, Audionet M10-8, Base 4.0, Solid Tech Radius Solo 5

 18. #18
  Hifi-entusiast leifa's Avatar
  Ble medlem
  Jun 2005
  Innlegg
  181
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Akkurat. Det er en av ulempene med gode anlegg. Dårlige innspillinger låter forferdelig.
  Det er en del musikk jeg digger, men som jeg kun hører på i min gamle peugeot med orginalt anlegg. Der låter det ihvertfall ikke hjerteskjærende. Det gjør det i stua.
  Men gode innspillinger derimot: OJ OJ OJ så flott det er.
  Sikkert ekstra avslørende mine høyttalere også da. Studiomonitorer er jo bygd til dels for å være verktøy for å avsløre svakheter... Og det gjør disse.

  Leif Arild
  Adyton XP3d + JBL 4430 selges grunnet overgang til høyttalere som definitivt ikke trenger sub.
  XP3d er idag sub forsterker....
  Marantz cd63 se, Nakamichi CA5e II, Nakamichi PA5e II, JBL BX63a + Adyton XP3d, JBL 4430, JBL B460, JBL 4628B

 19. #19
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Aug 2005
  Sted
  Ålesund
  Innlegg
  705
  Tagget i
  0 Innlegg

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Og det var også en stor høyttaler, 2 8 tommers basselement, og en gedigen finish... Nå koster jo Dali like mye som annen high end. Desverre.
  Det er ikke riktig..Dali 40 har 4 8tommere magnet mot magnet.Hatt mine siden -89  Cabasse BalticII+Velodyne DD-10.Hegel H1Se,Mac mini,HarmoyAudio dac... Nr.2: Dali 40.Mk1.Denon Pra 1500.2xPoa6600a.Dcd 3560

 20. #20
  Overivrig entusiast
  Ble medlem
  Jan 2004
  Innlegg
  590
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  Re: Anlegg som engasjerer!!

  Hei Jan Terje! Ta en tur innom "generalen" så skal du få høre hva anlegget funker best på ;-) Forøvrig helt enig med deg i dine betraktninger mhp å ha fokus på musikk gleden, og ta gode innspillinger som en bonus.
  Livet er som kjent ikke bare en dans på nevroser, men også en skli tur i kaviar ;-)
  Jeg ønsker meg herved at du presenterer anlegget ditt på hjemmesiden til klubben vår. Pilzen Formann
  Hvis du med generalen mener deg selv - så hører jeg gjerne på dine quad!!

  Ja - og bortsett fra en dans på nevroser har dagen også rommet en skitur med neglsprett (hos minsten), uslåelige kombinasjoner begge to -

  Ellers, kjære formann, tar jeg din anmodning til etterretning.

  JT

  Snakkes
  Nietche: &quot;Without music, the world would be an infinitely poorer place&quot;.<br /><br />MITT ANLEGG: http://www.hifisentralen.no/galleri/index.php?cat=11542<br /><br />EMC1-UP, BAT VK3IXSE, EC-AW180, QUAD ESL989, B&W MATRX 802, REL STORM V, TECHNICS SL 1610 MK2 - DENON 103 R, Dynamic precision BPC 7.3, Abrahamsen Dac V6

Side 1 av 2 12 SisteSiste

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed