Jeg pleier ellers ikke bry meg om Marsboer sin evindelige "nedsnakking" av høyoppløselig digitalteknikk. (Livet er fort til å etc). Men siden han direkte quotet meg, så måtte jeg jo svare.
-Gjengivelsen av firkantpulser er essensielt mht realistisk lydgjengivelse. Når Marsboer ikke kan sin ABC burde han avholde seg fra å spre desinformasjon. Vi risikerer jo at folk her på forumet tar dette tøvet for god fisk. At CD er "godt nok".
PS PS: Jeg har absolutt ingen fordommer om mid-fi. Selv har jeg surret rundt mange år med både low-fi og mid-fi, med stor glede både av teknikk og musikk. Mine viktigste lydkilder er lowfi (iPod og bilstereo). Så alle får velge sitt leie, og være glad med det. Det eneste jeg reagerer på innimellom her på Sentralen, er når noen postulerer at "dette er godt nok". -Godt nok for dem betyr ikke at det er godt nok for andre!
