Søker hjelp her da dette fort ble litt komplisert.. Har nettopp fått 2 stk datavifter som skal ventilere en innebygd prosjektor. Viftene er AKASA Apache og skal være svært stillegående. Disse kommer med en 4-pins PWM kabel som jeg ikke har noe erfaring med.
Fordelingen er som følger:
Pin 1 Gnd black
Pin 2 12V yellow
Pin 3 (tach) sense green
Pin 4 (PWM) control blue
og jeg hadde derfor tenkt å kutte kabelen og koble meg på 12V på vanlig måte via en 12V strømforsyning.
Jeg så for meg at det kanskje kunne være en fordel å ha en viss kontroll med disse viftene og ser at det finnes egne viftekontrollere.
Er det noen som vet om disse vil fungere uavhengig av PC og erstatte en vanlig 12V strømforsyning? Ellers tar jeg gjerne imot tips om noen har erfaring med å droppe hele strømforsyningen og koble meg direkte på 12V triggerutgangen på prosjektoren.
Alle innspill mottas med stor takk!


LinkBack URL
Om LinkBacks

Svar med sitat